"Je to ešte len ticho pred búrkou,"povedal Spahn vo štvrtok na spoločnej tlačovej konferencii s lekármi. "Politika je v krízovom režime. Občania zažívajú najväčšie obmedzenia slobôd, občianskych slobôd v dejinách Nemecka. Lekári, opatrovateľský personál a všetci, ktorí pracujú v oblasti zdravotníctva, sa pripravujú na azda najväčšiu výzvu za uplynulých 75 rokov.V Nemecku už máme veľa infikovaných a smútime za mnohými mŕtvymi, ale to je ešte len ticho pred búrkou. Nikto nevie presne povedať, čo sa bude diať v nasledujúcich týždňoch," uviedol Spahn.

Preto je podľa jeho slov dôležité naďalej sa usilovať o spomalenie šírenia koronavírusu a súčasne zvyšovať kapacity v nemocniciach, a to aj na oddeleniach intenzívnej starostlivosti.

 
      
Spahn reagoval aj na stredajšie vyhlásenie Helgeho Brauna, šéfa úrady kancelárky Angely Merkelovej, podľa ktorého môže v ďalšej fáze pandémie dôjsť k zmierneniu obmedzení voľného pohybu pre zdravých mladých ľudí. "Najprv sa však do Veľkej noci musí spomaliť šírenie vírusu,"povedal.