Pasažieri lietadla mieriaceho z írskeho Dublinu do chorvátskeho Zadaru zažili poriadne hororové chvíle.

V kabíne lietadla z ničoho nič prudko klesol tlak, a lietadlom sa začala šíriť panika. Ľudom sa spustili kyslíkové masky a lietadlo muselo núdzovo pristáť na nemeckom letisku vo Frankfurte.

„15 minút sme strávili v temnote a neistote, ľudia kričali,“ uviedla jedna z cestujúcich, Sarah McGarryová, pre The Irish Times.

„Bolo to skutočne desivé, tri až štyri minúty. Zdalo sa to však ako hodina, lietadlo rýchlo klesalo a ja som myslel, že je po nás,“ opísal chvíle hrôzy ďalší z cestujúcich. Niekoľko desiatok ľudí bolo prevezených do nemocnice. Sťažovali sa najmä na bolesti hlavy a uší.

Kyslíkové masky sa nečakane spustili a ľudia začali panikáriť. Potom zavládlo ticho a modlili sa, aby všetko dopadlo dobre.

„Najhorší zážitok v mojom živote. Ste vo vzduchu a o chvíľku neskôr padáte z oblohy, vaše uši horia, chýba vám vzduch a v ústach cítite železo,“ napísala na Twitter Španielka Minerva Galvanová.

Cestujúci sa sťažovali aj na prístup leteckej spoločnosti. Vraj sa o nich nepostarali, nemali dostatok jedla, pitia, informácií a nebolo im ponúknuté ani náhradné ubytovanie.

Spoločnosť Ryanair reagovala prehlásením, že išlo o štandardný postup posádky aj pilota. Zákazníkom poskytli aj poukážku na občerstvenie a bolo povolené aj hotelové ubytovanie, kvôli kapacite ho však nebolo dostatok.