FOTO z miesta tragédie si pozrite v GALÉRII >>>

Obeťami sú dvaja muži - šesťdesiatnik a sedemdesiatnik. Medzi zranenými sú aj tri deti a dve osoby utrpeli vážne zranenia. Hovorkyňa polície v Quebecu Hélne St Pierreová pre AFP uviedla, že bol zadržaný 38-ročný muž.

Podľa miestnej polície nabúral vodič do skupiny chodcov zámerne, informuje Reuters. "Vyšetrovanie ukazuje, že (jeho) čin bol zámerný," povedal hovorca polície. Dodal, že podozrivý muž si chodcov vybral náhodne a s políciou pri vyšetrovaní spolupracuje. Motív jeho konania však zatiaľ nie je známy.

K incidentu došlo v pondelok po 15.00 h miestneho času v Amqui vzdialenom zhruba 350 kilometrov severovýchodne od mesta Quebec. Svedkovia činu pre lokálne médiá uviedli, že vodič vrazil pick-upom do niekoľkých ľudí idúcich po chodníku pri miestnom malom pivovare, následne pokračoval po ceste ďalších 400 až 500 metrov a narazil do ďalších osôb.

"Všetko naznačuje tomu, že ide o izolovanú udalosť," uviedla krátko po nehode hovorkyňa polície. "V oblasti nehrozí žiadne ďalšie nebezpečenstvo a ide len o jedného páchateľa," dodala. Vodič z miesta činu podľa jej slov utiekol, no neskôr sa vrátil a prihlásil sa na neďalekej policajnej stanici.

Vysokopostavený predstaviteľ vlády oboznámený so záležitosťou pod podmienkou anonymity poznamenal, že nešlo o terorizmus ani čin súvisiaci s ohrozením bezpečnosti štátu, napísala agentúra AP. Šéf rezortu verejnej bezpečnosti v Quebecu Francois Bonnardel na Twitteri uviedol, že podľa predbežných informácií ide o "vážnu nehodu".

FOTO z miesta tragédie si pozrite TU >>>