Jedna z najvychytenejších atrakcií v Seville zrejme nevydržala záťaž a pokazila sa. To však nie je to najhoršie. Nešťastná nehoda si vyžiadala mnoho zranených, medzi ktorými boli aj malé deti. Na záberoch z nešťastia jasne vidieť, ako sa polovica kolotoča doslova odtrhla a spadla aj s pasažiermi na zem. Zdesení návštevníci parku v panike kričali, aby kolotoč kompetentní zastavili.

V zábavnom parku sa namiesto smiechu ozýval krik vystrašených a zranených detí.
V zábavnom parku sa namiesto smiechu ozýval krik vystrašených a zranených detí.
Zdroj: twitter

 

"Všetci boli hore, keď sa kolotoč zlomil na dve časti. Ľudia sa snažili stlačiť núdzové tlačidlo, aby sa atrakcia zastavila, no zrejme to nefungovalo, lebo kolotoč išiel ďalej. Všetci, ktorí tam zostali, kričali o pomoc. Bol to skutočne masaker. Na zemi bolo toľko krvavých detí. Každý sa niekomu snažil pomôcť, pokiaľ prišla sanitka," opisuje desivú udalosť svedkyňa.

Zhrození ľudia nevedeli, čo majú robiť
Zhrození ľudia nevedeli, čo majú robiť
Zdroj: twitter

Drsné FOTO z nehody kolotoča nájdete TU >>>

"Sedačky len tak lietali vzduchom, niekomu odrezalo prst, inému ucho," hovorí ďalší svedok. "Mojim blízkym sa našťastie nič nestalo. Celú noc však nedokázali spať ani hovoriť," dodal. Dokopy bolo na atrakcii 28 ľudí, z ktorých boli väčšina malé deti. Niektorých ošetrili na mieste, iných museli odviesť do nemocnice. Najvážnejšie zranenie utrpelo 13-ročné dievča, ktorého poranenie hlavy je kritické. Krvavý incident už vyšetruje špeciálna komisia, ktorá zisťuje, či boli dodržané všetky bezpečnostné protokoly.

Podobná tragédia sa odohrala aj v Rusku: