V ruskej pôrodnici sa odohrala hotová tragédia. Alisa Tepikinová (†22) zomrela len niekoľko minút po tom, ako porodila svoju dcérku. Sestra, ktorá jej po narodení dieťaťa vyťahovala placentu, jej nedopatrením vytrhla aj vnútorné pohlavné orgány. To jej spôsobilo obrovský šok a následne zástavu srdca. Mladá mamička sa už neprebrala. Lekári bleskovo urobili núdzovú operáciu v snahe zachrániť jej život, no nepodarilo sa to.

Alisa Tepikinová (†22)
Alisa Tepikinová (†22)
Zdroj: youtube

VIAC fotiek nájdete v galérii >>

Príčina smrti bola do protokolu zapísná ako "silný šok spôsobený veľkou bolesťou". Rodičia mŕtvej mamičky však odhalili, že jej pri pôrode vytrhli pohlavné orgány. Otcovi dieťatka povedali, že je jeho manželka vážne chorá, ale môže s ňou pri posteli zostať. To však bolo ďalšie klamstvo, pretože žena, pri ktorej Nikolaj (22) s bábätkom sedeli, už bola dávno po smrti. "Cez oči mala natiahnutú bielu pásku..," povedal zarmútený mladý chlap.

Alisa Tepikinová (†22) s manželom Nikolajom (22)
Alisa Tepikinová (†22) s manželom Nikolajom (22)
Zdroj: youtube

 

"Dúfam, že sa nám podarí dokázať ich vinu. Rozhodne by sa nemali vyhnút trestu," hovorí Alisina matka Svetlana. "Moja dcéra trpela a kričala od bolesti, ale doktorka na to nebrala ohľad. Je to ako v stredoveku. Spôsobilo jej to bolestivý šok, po ktorom upadla do bezvedomia a už sa neprebrala," dodal otec Dmitry. Prípadom sa už zaoberá vyšetrovacia komisia. Ak doktorom dokážu vinu z neúmyselného zabitia, poputujú za mreže na tri roky.

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať: