Najväčšie prekliatie v nenaplnenej láske

Napriek tomu, že posledné roky svojho života strávil Adolf Hitler po boku Evy Braunovej, jeho životnou láskou bol niekto celkom iný.  Dlhé roky mnohých máta príbeh o tragickej a nenaplnenej láske Adolfa, ktorou bola údajne jeho neter Geli Raubalová.  V roku 1925 si Hitler najal svoju nevlastnú sestru Angelu ako domácu pani, ktorá so sebou priviedla aj svoje dve dcéry Geli a Elfriede. Geli  mala v tom čase ešte len 17 rokov, no Hitlerovu náklonnosť si získala okamžite svojou nezvyčajnou krásou. Zmienky a výpovede ľudí z tej doby tvrdia, že od toho momentu, keď Geli vkročila do jeho domu, na ňu nedokázal prestať myslieť.

Hitlerova neter Geli Raubalová bola údajne jeho osudovou láskou.
Zdroj: wikipedia

Krásna Geli sa stala jeho celým svetom. Bola slabou stránkou a zraniteľným miestom neohrozeného a krutého muža.  O dva roky neskôr sa spolu s ním presťahovala do mníchovského apartmánu, kde si spolu nažívali celé štyri roky.  Zo strachu a potreby neustálej kontroly ju však držal v zlatej klietke. Po prevalení jej aférky so šoférom urobil svojej láske zo života peklo a čiastočne ju nahradil Evou Braunovou.

 

Geli však jeho kruté správanie nezvládala a 19. septembra v roku 1931 bolo objavené jej mŕtve telo. Bola nájdená na posteli v kaluži krvi. Zabila ju strela do hrude a pištoľ sa našla vedľa jej postele. Práve jej smrť mala podľa slov Goering momentom, keď sa z Hitlera stala neľútostná beštia. „Gelina smrť mala na Hitlera devastačný účinok. Zasiahlo ho to do takej miery, že to zmenilo jeho postoj ku všetkým ľuďom," uviedol v jednom z rozhovorov.

Článok pokračuje na ďalšej strane