FOTO pašeáčky Lucie s dcérkou v galérii >>>

Pašeráčku Luciu zadržala polícia 11. septembra v hoteli v brazílskom São Paule.  V hľadáčiku ju mali už dlhší čas. Mali totiž podozrenie, že Lucia je súčasťou medzinárodného gangu pašerákov drog. 

VIDEO: Zatknutie pašeráčky Terezy

Pre Luciu si prišlo policajné komando rovno do hotelovej izby. Pri prehliadke našli suveníry - napríklad šachovnicu či repliku obrazu Poslednej večere od Leonarda da Vinciho. V nich policajti objavili kokaín, ktorý mala prepašovať z Brazílie do Thajska. Čo presne sa stalo s jej dvojročnou dcérkou, nateraz nie je jasné. "Môžeme potvrdiť zadržanie českej občianky v Brazílii. Naša ambasáda je s miestnymi úradmi v kontakte. Vzhľadom k ďalším okolnostiam prípadu ale nebudeme poskytovať viac informácií," potvrdila pre český denník Ministerka zahraničných vecí Zuzana Štíchová, ktorá dodala, že dvojročnú dcérku kvôli ochrane zrejme prepravia naspäť do Čiech.

Kokaín pašovala v šachovnici a v obraze Leonarda da Vinciho.
Kokaín pašovala v šachovnici a v obraze Leonarda da Vinciho.
Zdroj: Reprophoto/Youtube

Zvrat 

Po niekoľkých dňoch od zadržania však sudca pašeráčku Luciu prepustil. Sudcu totiž požiadala, či by nemohla zostať v domácom väzení. Ako dôvod uviedla svoju dvojročnú dcérku, ktorú kojí. Sudca jej žiadosti nakoniec vyhovel, no neodpustil si štipľavú poznámku na záver. Povedal jej, že svoje dieťa iba nechutne využila. Lucia to však ani napriek domácemu väzeniu nemá stále vyhraté. Až do skončenia súdneho procesu nesmie opustiť brazílske São Paul. Zaručiť sa za ňu musel aj konzulát. 

Kokaín pašovala so svojou dvojročnou dcérkou, ktorú zneužila.
Kokaín pašovala so svojou dvojročnou dcérkou, ktorú zneužila.
Zdroj: Facebook/Instagram

Skoro ako Tereza...

Lucia v pašovaní drog nie je sama. Pred dvoma rokmi zadržali colníci na letisku v pakistanskom Láhaure 22-ročnú Terezu H. V kufri jej objavili skoro 9 kilogramov heroínu. Po roku súdnych doťahovačiek si mladá pašeráčka vypočula trest a momentálne si v Pakistane odpykáva osem rokov - a môže byť rada! Za pašovanie drog sú v Pakistane oveľa prísnejšie tresty ako v iných krajinách. Aj napriek tomu, že prokurátor navrhol pre Terezu vyšší trest, sudca sa nad krásnou Českou zľutoval.

Tereza to na súde nezvládla a zosypala sa.
Tereza to na súde nezvládla a zosypala sa.
Zdroj: profimedia.cz

Osem rokov v pakistanskej väznici však nie je žiadna výhra. Podmienky sú tam, oproti tým v Čechách, oveľa horšie. Žiaľ, svoj trest si musí mladá pašeráčka odpykať v Pakistane, keďže Česká republika nemá s touto krajinou uzatvorenú zmluvu o prevoze väzňov. 

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať: