Haenelová tvrdí, že v čase, keď medzi svojím 12. a 13. rokom nakrúcala s Ruggiom film Diabli, bola sústavne vystavovaná sexuálnym útokom zo strany tohto režiséra.

V rozhovoroch pre médiá napríklad uviedla, že Ruggia sa jej dotýkal na nevhodných miestach, bozkával ju na krk a zvykol ju pod rôznymi zámienkami lákať do svojho bytu.

Haenelová spočiatku váhala s podaním trestného oznámenia, napokon sa však ako verejne známa osoba rozhodla konať, uviedli podľa France Info jej právnici.

V súčasnosti 54-ročný režisér najprv odmietal akúkoľvek agresiu voči herečke, pripustil však, že "urobil chybu, keď sa hral na Pygmalióna", a požiadal herečku o odpustenie. Neskôr na ňu zaútočil v médiách, keď vyhlásil, že sa mu len mstí za to, že ju neobsadil do filmu.

Haenelová spočiatku váhala s podaním trestného oznámenia.
Haenelová spočiatku váhala s podaním trestného oznámenia.
Zdroj: twitter

Pre Haenelovú bol film Diabli, ktorý je príbehom autistického dievčaťa a jej brata, v roku 2002 debutom. Odvtedy sa objavila vo viac ako dvoch desiatkach snímok a bola označená za veľký herecký talent. Venuje sa aj réžii. Do svojich filmov ju obsadili okrem iných bratia Dardennovci a získala dve filmové ceny Cézar. Film Portrét dievčaťa v plameňoch, kde hrá jednu z hlavných úloh, súťažil na festivale v Cannes.

Jedným z dôsledkov uvedenej aféry bolo vylúčenie Ruggiu z Asociácie francúzskych režisérov.