Spomínaná suma je súhrnom štyroch dávok. Ako bývalý prezident bude Hollande poberať dôchodok vo výške 5184 eur. Ako bývalému poslancovi za kraj Correze mu prináleží 6208 eur. Ďalších 3473 eur dostane ako bývalý člen audítorského dvora a zvyšných 235 eur mu budú vyplácať ako bývalému predsedovi rady kraja Correze.

Ako spresňuje Le Figaro, Hollande by mohol požiadať o členstvo v Ústavnej rade, čo by preňho znamenalo príjem 14.000 eur navyše, podľa vlastných slov o to však nemá záujem.

Ako bývalý prezident bude mať Hollande nárok na zariadený a vybavený byt a dve osoby, ktoré sa oň budú starať. K dispozícii bude mať aj auto s dvoma šoférmi a dvoch ochrankárov. Bude mať aj tím pozostávajúci zo siedmich spolupracovníkov.

Anketa

Je podľa vás správne, aby bývalý prezident dostával apanáž?

Áno, samozrejme. 25% Nie, už nie je vo funkcii. 75%Celkový počet hlasujúcich: 40

Ako upozornil Le Figaro, toto usporiadanie bude len dočasné: Hollande totiž v roku 2016 podpísal výnos o obmedzení výhod exprezidentov a bude prvým exprezidentom, ktorého sa tieto zmeny dotknú: päť rokov po odchode z Elyzejského paláca sa počet jeho spolupracovníkov zníži zo siedmich na troch a k dispozícii bude mať len jedného osobného strážcu.

Čitajte viac:

FOTO Príbeh hriešnej lásky nového francúzskeho prezidenta Macrona je ako z filmu: Jeho žena bola jeho učiteľkou!

FOTO Štýlová prvá dáma: Manželka nového francúzskeho prezidenta je novou módnou ikonou. Pozrite sa, ako jej to pristane!

Nová prvá dáma Francúzska v zrelom veku ohuruje celý svet: Čomu vďačí za svoj dokonalý vzhľad?