Pre Daily Mail priznala, že ju nútil ochutnávať každé jedlo, ktoré preňho navarila. Chcel sa podľa jej slov uistiť, či nie je náhodou otrávené. Kate Gutteridgeová sa snažila vzťah s ex priateľom ukončiť, no vyhrážal sa jej, že ak ho niekedy opustí, zabije sa pred jej 13-ročným synom.

"Bol strašne paranoidný a myslel si, že mu chcem iba zle. Stále ma obviňoval, pretože si myslel, že ho chcem otráviť," priznáva matka 13-ročného syna. "Spomínam si, keď sme boli jedného dňa pri mojej matke. Tá nám spravila čaj, ktorý ma predtým, než ho vypil, prinútil ochutnať. Musela som to spraviť, inak by sa rozčúlil a začal by byť agresívny. Bol totálny psychopat a diktátor."

Kate Gutteridge (33)
Kate Gutteridge (33)
Zdroj: Youtube

Zronená žena bola dlhý čas jeho otrokom. Do práce chodila iba ona a tak musela financovať celú domácnosť a aj jeho. "Cítila som sa hrozne, po dome som chodila ako zombie a niekedy som si želala, aby som sa ráno viac nezobudila." Otrokárstvo sa neskôr zmenilo na fyzické zneužívanie. Kate začala byť bitá a modriny mala po celom tele. Časom prestala navštevovať aj svojich priateľov a celé dni bola iba doma so svojím synom, ktorého nechcela nechať osamote s jej priateľom (23).

"Bolo to, akoby sme sa vrátili v čase, keď museli byť ženy v domácnosti. Niekedy som musela byť iba ticho a vyhrážal sa mi tým, že keď mu odpoviem, porozbíja celý dom alebo si podreže hrdlo." Aj napriek psychopatickému správaniu jej bývalého priateľa sa ich vzťah začal ako každý iný. "Na začiatku mi stále hovoril, ako veľmi ma miluje. Dokonca mi kupoval kvety," dodáva Kate. Všetko sa zmenilo až vtedy, keď mu prvýkrát povedala nie.

"Raz nás všetkých zamkol v dome a nášmu psovi odrezal hlavu. To bola pre mňa posledná kvapka," priznáva Kate. Po tomto incidente sa konečne odhodlala ísť na políciu a všetko nahlásiť. Stalo sa tak v decembri minulý rok. Začiatkom mája ho súdy poslali na 16 mesiacov za mreže a svoju, už teraz bývalú priateľku Kate, má zákaz kontaktovať dlhých 7 rokov.

Prečítajte si tiež: