Na prezidentove jubileum upozornil na Twitteri jeho hovorca Jiří Ovčáček, ktorý na sociálnej sieti zverejnil fotku hlavy štátu pri sfukovaní narodeninových sviečok. Takú veľkú tortu český líder ledva udržal v rukách!

FOTO Pozrite sa, akú tortisko dostal Zeman k narodeninám! >>

Prezident Miloš Zeman patrí so svojimi dvomi predchodcami - Václavom Havlom a Václavom Krausom - k najvýraznejším politikom republiky. Jeho výroky, kontroverzné postoje a spory s politickými predstaviteľmi ho udržujú v centre pozornosti občanov Českej republiky i médií.

Hoci je cukrovkár, dostal ešte aj koláč

Na počesť narodenín prezidenta zavítalo do prezidentského sídla niekoľko hostí, pražský arcibiskup a kardinál Duka mu potriasli rukou a česká speváčka Šárka Rezková gratulovala aj s vlastnoručne vyrobeným darom, čučoriedkovým koláčom.

Prezident tento týždeň privítal českú speváčku Šárku Rezkovú, ktorá mu k narodeninám upiekla čučoriedkovú tortu.
Zdroj: Twitter/@PREZIDENTmluvci

V januári si budú Česi voliť nového prezidenta

V januári budúceho roka si občania Českej republiky zvolia novú hlavu štátu, takže Zeman si užíva posledné mesiace v prezidentskom kresle. Druhý päťročný mandát mu končí v marci 2023 a ďalej už kandidovať nemôže.

Prezident príjma návštevy už len na invalidnom vozíku. Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou přivítali na I. nádvoří Pražského hradu prezidenta Černé Hory 🇲🇪 Mila Đukanoviće a jeho manželku Lidiju Đukanović.
Zdroj: Twitter/@PREZIDENTmluvci

Prezident sa dlhé roky lieči na neuropatiu a cukrovku. Minulý rok sa kvôli zhoršujúcemu sa zdravotnému stavu rozhodol presunúť na invalidný vozík.

K rozhodnutiu prejsť na invalidný vozík sa prezident vyjadril nasledovne: "Môže sa stať zázrak. Ja teraz budem trochu trénovať chôdzu, keď bude teplejšie. Aspoň s palicou, ako som chodil dlhodobo. Ale pretože neuropatia je v podstate neliečiteľná a do istej miery aj progresívna, takže stav mojich nôh nie je uspokojivý, priznať sa k tomu, že som na vozíku nie je nič defamujúce."