Viac FOTO nájdete TU!

Ruský prezident Vladimir Putin nemá pre vojnu, ktorú na Ukrajine rozpútal vo februári minulého roka, na ružiach ustlané. Už dlhšie sa šepká aj o tom, že by mohlo dôjsť k jeho zvrhnutiu v jeho vlastných kruhoch. Ruský prezident tak na svoju bezpečnosť nedá dopustiť a okrem toho, že sviatočnú bohoslužbu absolvoval súkromne, sa aktuálne objavili informácie aj o ďalších bezpečnostných krokoch, ktoré podnikol na svoju ochranu.

Ruský prezident Vladimir Putin.
Zdroj: Mikhail Klimentyev

Pri Putinovej rezidencii v Novgorodskej oblasti sa totiž objavil systém protivzdušnej obrany Pancir-S1, píšu médiá s odvolaním sa na správu ruského nezávislého portálu Agentstvo.

Zdroj: wikipedia

Protiletecký systém stojí zhruba šesť kilometrov od rezidencie ruského prezidenta už niekoľko týždňov, uviedol web s tým, že sa o tom dozvedel od miestnych obyvateľov. Systém údajne stojí v dedine Jaščerovo pri meste Valdai, blízko ktorého sa nachádza Putinov letný dom. V oblasti pritom nie sú žiadne potenciálne strategické ciele alebo objekty kritickej infraštruktúry.

Podľa jedného z miestnych je systém v bojovej pohotovosti a anténa jeho radaru sa otáča. Pri komplexe sú neustále najmenej traja vojaci.

Luxusná rezidencia pod ochranou

Obyvateľ mesta v Novgorodskej oblasti poslal spomínanej redakcii snímku urobenú v obci Yascherovo minulý týždeň – na fotografii je zachytený systém protivzdušnej obrany. Na fotografii je pravdepodobne systém Pancir-S1. Tie isté boli v posledných dňoch vidieť v centre Moskvy a v Moskovskej oblasti.

Rezidencia Valdai bola pôvodne plánovaná ako jedna zo Stalinových chatiek, ale považoval ju za príliš nebezpečnú.
Zdroj: Aeros'emka Velikiy Novgorod

Putinova rezidencia Valdaj pritom neslúži na reprezentatívne účely. Je známejšia ako miesto osobného oddychu Putina, jeho príbuzných a priateľov. Podľa mnohých svedectiev tam ruský prezident v minulosti usporadúval večierky, na ktorých sa zúčastnili aj celebrity. Za zatvorenými dverami sa Putin v rezidencii často stretával s VIP hosťami. Ako už dávnejšie pre Projekt povedali dvaja Putinovi známi: "Prezident Valdaju navštevuje veľmi často, miluje toto miesto."

Prečítajte si tiež: