Kimova dcéra Kim Čchu-e, o ktorej sa predpokladá, že má okolo desať rokov, stála tesne pri svojom otcovi, keď podával ruku vysokým predstaviteľom, a potom sa posadila vedľa neho za stôl.

Fotografie vodcu a jeho dcéry nájdete v galérii

Analytici tvrdia, že Kimovo rozhodnutie priviesť svoju dcéru na verejné podujatia spojené s armádou má pripomenúť svetu, že nemá v úmysle sa dobrovoľne vzdať jadrových zbraní, čo zjavne považuje za najsilnejšiu záruku svojho prežitia i rozšírenia dynastickej vlády svojej rodiny.

Severokórejský vodca Kim Čong-un spolu so svojou dcérou navštívili vojakov pri príležitosti 75. výročia založenia Kórejskej ľudovej armády.
Zdroj: tasr

Kim Čchu-e sa na verejnosti objavila už štvrtýkrát. V novembri sa zúčastnila na skúšobnom odpálení medzikontinentálnej balistickej strely a svojho otca sprevádzala aj na stretnutí s vojenskými vedcami a inšpekcii balistických rakiet.

Severokórejská tlačová agentúra KCNA uviedla, že Kim navštívil so svojou dcérou ubytovňu generálov ľudovej armády. Neskôr predniesol na bankete povzbudzujúci prejav, v ktorom vojakov všeobecne chválil za to, že napriek vonkajším ťažkostiam udržiavajú "najsilnejšiu armádu na svete".

Severokórejský vodca Kim Čong-un spolu so svojou dcérou navštívili vojakov pri príležitosti 75. výročia založenia Kórejskej ľudovej armády.
Zdroj: profimedia

K návšteve došlo v období náznakov, že Severná Kórea sa pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku v hlavnom meste Pchjongjang, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku. KĽDR konanie takejto prehliadky nepotvrdila.

Pchjongjang vlani uskutočnil rekordný počet testov zbraní a balistických striel, ktoré by mali byť schopné potenciálne zasiahnuť nielen Južnú Kóreu, ale aj Spojené štáty.