V súkromí, len pár hodín po pôrode, Meghan a Harry ukázali Lilibet jej menovkyni, kráľovnej Alžbete II. Panovníčka je nielen prababičkou malého dievčatka, ale dcérka vojvodsovského páru navyše po nej „podedila“ aj meno. Lilibet je totiž prezývka, ktorú používal dnes už zosnulý princ Philip († 99) práve pre Alžbetu.

FOTO Meghan, Harryho a Lilibet nájdete v galérii  >>

Britská panovníčka bola zrejme prvou osobou, ktorá po hrdých rodičoch uvidela malé bábätko. Alžbeta pozdravila prostredníctvom videomostíka svoju menovkyňu len pár hodín po tom, čo Meghan v luxusnej nemocnici porodila.

Lilibet po kráľovnej, Diana po Harryho mame

Archieho mladšia sestrička sa celým menom nazýva Lilibet Diana. Narodila sa 4. júna v Santa Barbare v Kalifornii a vážila 3,5 kila. Išlo o dovedna tretie tehotenstvo Meghan; po synovi Archiem očakávala vojvodkyňa ďalšieho potomka, o ktorého však, bohužiaľ, prišla. Tieto bolestivé spomienky odhalila krátko po tom, čo sa manželia z Kanady, kde dočasne žili po odchode z Londýna, presťahovali do Kalifornie.

To, že s princom sú opäť v očakávaní, dvojica oznámila len pred niekoľkými mesiacmi, keď už mala Meghan viditeľné bruško.

Zatiaľ čo niektorí kráľovskí fanúšikovia sa rozplývali nad tým, aké je sladké, že Meghan a Harry pomenovali svoju dcéru po Alžbete (a princeznej Diane, Harryho mame), objavili sa aj správy, že kráľovná takýmto gestom príliš nadšená nebola. Predsa len, Lilibet bola intímna prezývka od Philipa, ktorá bola určená výlučne jej.

Tak či onak, vosková napodobenina Meghan a jej dcérky už stojí v múzeu voskových figurín Madame Tussauds v austrálskom Sydney. Koľko si ešte budeme musieť počkať na to, kým nám manželia zo Sussexu ukážu „originál“, je otázne. Zrejme si dajú načas, keďže ich po odlúčení sa od monarchie netlačia žiadne kráľovské povinnosti vyplývajúce z ich postavenia.

Pozrite si aj: