Viac FOTO nájdete TU!

Únos sestier Olívie († 6) a Anny (1), ku ktorému došlo 27. apríla v hlavnom meste ostrova Tenerife v Santa Cruz, má tragickú dohru. Po 44 dňoch od spustenia pátrania po dievčatkách a ich otcovi Tomášovi (37), ktorý je hlavným podozrivým z ich únosu, sa polícii naskytol smutný pohľad. Neďaleko ostrova Tenerife vytiahli z oceánu športovú tašku zaťaženú kotvou, v ktorej sa nachádzalo telo malého dievčatka. Podľa súdnej pitvy bolo mŕtve dievčatko identifikované ako Olívia Gimenová. Neďaleko nálezu tela sa našla ďalšia športová taška zaťažená kotvou, ktorá však bola prázdna. Pátranie po ročnej Aničke tak pokračuje ďalej.

Zdroj: twitter

Rýchla identifikácia tela iba dve hodiny po jeho nájdení bola podľa zdrojov vyšetrovania spôsobená skutočnosťou, že v taške, v ktorej sa telo našlo, sa našli aj osobné veci zosnulej Olívie.

Otca maloletých podľa portálu Cope.es naposledy videli v prístave Santa Cruz de Tenerife, kde naložil svoj čln niekoľkými taškami a dvakrát vyplával na more. S maloletými dievčatami ho však ani v jednom z prípadov nevideli. Beatriz Zimmerman, utrápená matka oboch dievčat, bola informovaná o hroznom objave.

Miestne úrady uviedli, že od začiatku vyšetrovania únosu sa skúmali všetky teórie vrátane možnosti, že dievčatá budú mŕtve, hoci ich blízki tvrdili, že sa držia nádeje, že budú ešte nažive, a tak sa ešte môže uskutočniť stretnutie s ich mamou.

Zdroj: twitter

Tomáš Gimeno vzal dievčatá bez súhlasu a nechal ich na lodi na ostrove Tenerife, ktorá bola neskôr nájdená prázdna pri Puertito de Guimar, ktorý je na východnom rohu ostrova niečo vyše 10 kilometrov južne od Santa Cruz. Polícia pomocou člna, ktorý im požičal Španielsky oceánografický inštitút, hľadala stopy na mieste, kde bol naposledy zistený Gimenov mobilný signál. K únosu dievčat došlo potom, ako si ich matka našla nového partnera, s čím sa ich otec Tomáš nevedel vyrovnať.

Anketa
Myslíte si, že malú Aničku nájdu živú?

Prečítajte si tiež: