Svätopluk Ružička ubodal exmanželku aj dcéru

V roku 2002 otriasla českým Přerovom otrasná vražda, ktorá sa nemusela stať. Svatopluk Růžička aj po rozvode býval spoločne s bývalou manželkou Hanou v byte v Přerove spoločne s ich deťmi Vendulou, Žanetou a Filipom. Na svoju expartnerku bol muž často podľa detí veľmi hrubý a agresívny, a syn Filip dokonca vypovedal, že musel matku pred otcom niekoľkokrát chrániť, uvádza český denník Blesk.

Svatopluk Růžička dostal za brutálnu vraždu manželky a dcéry 18 rokov nepodmienečne.
Zdroj: Profimedia

Agresívne správanie muža a žiarlivosť nakoniec vyústili do obrovskej tragédie vo februári v roku 2002. V osudnú noc alkoholom podgurážený Svatopluk Růžička zaútočil na svoju exmanželku Hanu. Ženu ubodal viac ako 30 bodnými ranami, ktoré smeroval hlavne do oblasti hlavy a hrudníka a následne jej ešte zaživa dupal po hlave.

Šialené vyčíňanie otca sa snažili zastaviť deti. Syn Filip otca dokonca ovalil po hlave hokejkou, no nepomohlo to. Matku sa snažila ochrániť aj dcéra Vendulka, čo sa jej nakoniec stalo osudným. Agresívny otec ju nakoniec ubodal piatimi ranami.

Dcéra Vendula sa matku snažila uchrániť, ale aj ju otec ubodal celkovo piatimi ranami.
Zdroj: Profimedia

Príbuzní obetí podali po incidente dokonca trestné oznámenie na přerovských policajtov. Tvrdili, že mohli incidentu zabrániť, pretože o problémoch v rodine boli informovaní. Sám Růžička mal podľa českého Blesku údajne niekoľko hodín pred činom volať na políciu a informovať strážnikov o tom, k čomu sa schyľuje. "Príďte, alebo tu bude hrôza! Dnes to chcem skončiť!“ povedal vtedy vrah. Nikto však jeho slová nebral veľmi vážne. Svatopluka nakoniec ešte v tom istom roku odsúdili za vraždu na osemnásť rokov odňatia slobody.