FOTO MLADÉHO BIDENA V GALÉRII

Najstarší kandidát v histórii prezidentských volieb USA sa narodil v roku 1943 do chudobnej rodiny. Jeho otec si zarábal čistením pecí a predajom ojazdených áut. Jeho matka Catherine, ktorá umrela v roku 2010, svojho syna vždy podporovala a pripomínala mu, aby tvrdo pracoval na všetkom, na čom mu záleží. Detstvo jedného z najznámejších politikov v Amerike však bolo do značnej miery poznačené šikanou.

Joeovi sa v škole smiali za koktanie, podľa britského denníka Daily Mail sa dokonca zajakával. Aby nekoktal, zvykol žuť kamene, čo mu údajne pomohlo. Joe však v škole vôbec nevynikal a namiesto štúdia sa venoval športu a párty. Aj napriek priemerným výsledkom v škole ho prijali na prestížnu Archmere Academy, kde si na školné zarábal umývaním okien a polievaním kvetov v záhrade.

Anketa
Kto podľa vás vyhrá americké prezidentské voľby?
  • 56%
  • 44%

O štúdium sa začal intenzívnejšie zaujímať až po tom, čo spoznal svoju prvú manželku Neiliu Hunter. Ich rozprávkové manželstvo ukončila po šiestich rokoch tragická autonehoda. Biden v jednom okamihu neprišiel len o svoju manželku, ale aj o jednoročnú dcérku. V minulosti dokonca priznal, že po tragédii uvažoval o samovražde a bol závislý na liekoch. Joe sa však nakoniec zo smrti manželky a dcéry pozbieral. V roku 1971 si založil vlastnú advokátsku kanceláriu a v 1972 uspel v senátnych voľbách v štáte Delaware a stal sa šiestym najmladším senátorom v histórii USA.

Článok pokračuje na druhej strane >>>