Viac FOTO z nevestinca nájdete TU!

O prostitúcii sa hovorí ako o najstaršom remesle, ktoré prežilo španielsku chrípku, morovú epidémiu, ba dokonca aj obe svetové vojny. Opatrenia spojené s pandémiou koronavírusu však najstaršiemu remeslu nahádzali pod nohy toľko polien, že prostitútky postupne prišli o svoju prácu.

Dôkazom je aj krach najväčšieho nevestinca v Európe. 10-podlažný bordel Pascha v nemeckom Kolíne nad Rýnom ohlásil bankrot po 48 rokoch fungovania. Dopad pandémie COVID-19 zasadil ničivý úder bordelu po tom, čo bola v Severnom Porýní-Vestfálsku pred piatimi mesiacmi zakázaná prostitúcia, ktorá mala pomôcť obmedziť šírenie tejto choroby. Bez práce tak ostalo 120 prostitútok, ktoré si v poschodovej budove prenajímali svoje vlastné apartmány.

Nevestinec, ktorý otvorili v roku 1972 pod názvom Eros Center a bol klasifikovaný ako prvý európsky výškový bordel. V roku 1995 Eros Center zmenilo názov na Pascha, ktorý prenajímal za 180 eur na deň 126 izieb na siedmich poschodiach prostitútkam. Cena zahŕňala stravu, lekársku starostlivosť a daň vo výške 20 eur, ktorú úrady vyberajú za prostitútku na deň.

Nevestinec, ktorý otvorili v roku 1972 pod názvom Eros Center a bol klasifikovaný ako prvý európsky výškový bordel.
Zdroj: instagram/facebook

V roku 2009 si dokonca poschodový nevestinec zvolil aj americký reper 50 Cent ako miesto konania svojho koncertu. Uzavretie nevestincov sa však môže stať obrovským problémom, ktorý vyženie prostitútky do ulíc a ohrozí nielen ich zdravie a životy, ale aj zdravie ich klientov.