Malo by sa tak stať v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať v Rusku v marci budúceho roka. Sexi televízna moderátorka, ktorú prezývajú aj ako „Ruská Paris Hilton“, je známa aj svojimi protikorupčnými blogmi.

FOTO VNÚTRI Štýlová Brigitte opäť úradovala: TAKTO vyrazila francúzska prvá dáma na pomoc chorým!

Netají sa ani tým, že napriek ohlásenej kandidatúre stojí za opozičným lídrom Alexejom Navaľným, ktorý si práve odpykáva 20-dňové väzenie za organizovanie nepovolených protestov. Líder opozície však prijal Sobčakovej prezidentské ambície s nevôľou a podľa televízie BBC varoval populárnu moderátorku, aby sa o prezidentské kreslo neuchádzala. Mnohí politickí komentátori vidia kvôli tomu opozičný rozkol.

Vojvodkyňa Kate sa už začína zaguľacovať: Palác prezradil termín príchodu ďalšieho kráľovského potomka!

Kremeľ na Sobčakovej ambície však zareagoval bez obáv a vyhlásil, že jej kandidatúra je v súlade s ruskou ústavou. Aj preto mnohí kritici Putinovho režimu považujú niekdajšiu moderátorku reality show, kde si mladé páriky dohadovali rande, za liberálnu bábku Kremľa. Sobčaková síce vyhlasuje, že je proti Putinovi a v roku 2012 sa zapojila do masívnych protestov, jej otec, bývalý starosta Petrohradu bol človekom, ktorý dnešného prezidenta prijal do služieb mesta. „Som proti revolúcii, ale som dobrý prostredník a organizátor,“ cituje britská televízia sexi kandidátku. Či jej kandidatúra neukáže „prostredník“ opozičným silám ukážu marcové voľby...