Spia na dlážke, pod schodami či na lavičkách a čakanie si krátia hraním hier a čítaním. Kongresmani – vďační za to, že po incidente spred niekoľkých dní, kedy im dobreže nešlo o život, majú poriadnu ochranu – im nosia pizzu a zhovárajú sa s nimi.

Spia na zemi, lavičkách aj pod schodami: Sídlo Kongresu, americký Kapitol, obsadili stovky po zuby ozbrojených vojakov! >>

Situácia pôsobí na prvý pohľad bizarne, ale plná zbroj a fakt, že členovia armády spia s puškami pri hlavách, hovorí o vážnosti situácie. Garda vstúpila na pôdu Kapitolu vôbec prvýkrát od Americkej občianskej vojny, známej aj ako vojny Severu proti Juhu, ktorá prebehla v rokoch 1861 až 1865, informoval britský denník Daily Mail.

VIDEO: Demonštranti z Kapitolu vytiahli policajti spoza barikády a zmlátili ho obuškami a stožiarmi

Uvedenie Joea Bidena do úradu budú navyše starostlivo sledovať aj tisíce policajtov, pričom okolo budovy Kapitolu vojaci vztýčili oceľový, dvojmetrový plot a cestu zatarasili betónovými zábranami. Až do 20. januára sa poriadne nevyspia ani členovia tajnej služby, ktorí majú na povel bezpečnosť budúceho prezidenta USA.

Brutálne VIDEO zachytilo moment, kedy ochrankár v Kapitole zastrelil demonštrantku

Rozviedka a armáda sa totiž obávajú, že stúpenci Trumpa, vyprovokovaní jeho bludmi o „ukradnutých voľbách“, napochodujú ku Kapitolu aj po druhýkrát, tentoraz ozbrojený zbraňami a podomácky vyrobenými výbušninami. Aj preto dostali členovia Národnej gardy povel, aby v sídle Kongresu hliadkovali s automatickými zbraňami a ostrými nábojmi. Situácia vo Washingtone, D.C. momentálne pripomína skôr prípravy na vojnu ako na inauguráciu 46. prezidenta Spojených štátov amerických...

  • 20 000 vojakov je pre inauguráciu v pohotovosti
  • 10 000 členov Národnej gardy bude 20. januára strážiť hlavné mesto
  • 6 200 jednotiek už teraz hliadkuje vo Washingtone

Trump je historicky prvým prezidentom s dvomi ústavnými žalobami

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>>