Muž (37), ktorý je známy pod iniciálkami  F. L., bol jedným z mála ľudí, ktorým sa podarilo vyhnúť  strašnej smrti. V jeho prípade však ide doslova o zázrak. 

Zabrzdil totiž len maličký krok pred obrovskou priepasťou, ktorá sa z ničoho nič objavila, keď most padol. 

Takýto pohľad sa naskytol šťastlivcovi, ktorého od smrti delili doslova centimetre.
Zdroj: profimedia.sk

„Vodič je ženatý, má deti. V Riviera di Ponente bol vyložiť tovar a vracal sa späť do Janova. Z ničoho nič sa mu zem  zrútila doslova pod kolesami. Je v úplnom šoku,“ uviedol generálny riaditeľ firmy Basko Giovanni D'Alessandro.

"Všetky autá, ktoré ho predbiehali, boli odrazu fuč. Okamžite vraj zastavil, vystúpil a utekal späť do tunela, z ktorého vyšiel," opisuje ďalej D'Alessandro.

Vodičovi sa našťastie nič nestalo a je úplne v poriadku. Pád mosta si doposiaľ vyžiadal 37 mŕtvych a desiatky zranených. Medzi nimi aj jeden Čech.

Muž zo zelého kamióna môže hovoriť o šťastí v nešťastí.
Zdroj: profimedia.sk

K tragédii došlo v utorok dopoludnia na  frekventovanej diaľnici A10. Zo 45-metrovej výšky za zrútila asi 200-metrová časť mosta. Prečo sa tak stalo, zatiaľ nie je známe.

Špekuluje sa, že výdatné dažde mohli prispieť k tomu, že sa podmočila pôda. Ľudia z okolia však hovoria, že most často opravovali a nebol v dobrom stave.

VIAC O TRAGICKEJ UALOSTI SI PREČÍTATE TU: