FOTO z pôrodu nájdete TU!

Yuval Topper spolu s partnerom boli prví, ktorí boli v Izraeli uznaní za dvoch biologických rodičov dieťaťa. "Viem, aké zmysluplné to mohlo byť pre mňa, vidieť tie obrázky," povedal Yuval, ktorý chápal veľký prelom v šírení jeho osobných fotografií, ktoré zachytávajú pôrod.

Yuval Topper spolu s partnerom boli prví, ktorí boli v Izraeli uznaní za dvoch biologických rodičov dieťaťa.
Yuval Topper spolu s partnerom boli prví, ktorí boli v Izraeli uznaní za dvoch biologických rodičov dieťaťa. "Viem, aké zmysluplné to mohlo byť pre mňa, vidieť tie obrázky," povedal Yuval.
Zdroj: tara leach

Yuval Topper, ktorá sa prvýkrát stala otcom už v roku 2011, rozpovedala, aká bola cesta jej posledným tehotenstvom. Pre tento pár to však nebolo rozhodne ľahké. Po prvom tehotenstve totiž pár nebol uznaný za biologických rodičov dieťaťa v Izraeli, čo spôsobilo problémy s papierovaním v ich rodnej krajine. V tom čase ministerstvo vnútra, zodpovedné za uznanie, potvrdilo, že dvaja biologickí rodičia pre syna neboli legálni.

Trvalo dva roky, kým Izrael uznal Yuvala a Matana za dvoch biologických rodičov. Dosiahnutie tohto cieľa však bolo náročné. Teraz už s ľahšou situáciou priviedla na svet svoje tretie dieťa a o fotografie z pôrodu sa pár nakoniec rozhodol podeliť s celým svetom. Ich cieľom je dodať odvahu aj ostatným párom, ktoré sa ocitli v podobnej situácii. „Vždy som milovala pôrodnú fotografiu a na polceste počas tehotenstva som sa rozhodla osloviť fotografa. V tej chvíli som si myslela, že to bude krásna spomienka pre mňa a možno aj môjho syna, ale keď som videla fotky, zrazu som mala pocit, že je potrebné, aby sa zverejnili," povedala Yuval na sociálnej sieti Facebook.

Mohlo by vás zaujímať: