Polícia, ktorá prehľadávala vodnú nádrž a jej okolie v južnom Portugalsku v nádeji, že sa objasní zmiznutie britského trojročného dievčatka Madeleine McCannovej z roku 2007, ukončila trojdňové pátranie. Oznámila to samotná polícia.
 

Najnovšie fotografie pátrania po Maddie nájdete v galérii »

K zmiznutiu dievčatka došlo pred 16 rokmi, deň pred jeho štvrtými narodeninami. Dieťa zmizlo z dovolenkového apartmánu svojej rodiny v letovisku v južnom regióne Algarve, kým jeho rodičia večerali v blízkom tapas bare.

Napriek medzinárodnému pátraniu sa po dievčatku nenašli žiadne stopy a v súvislosti s jeho zmiznutím nebol nikto obvinený. Do nového hľadania na brehoch vodnej nádrže na rieke Arade sa zapojila polícia z Portugalska, Nemecka a Británie, ako aj portugalskí hasiči.

Po takmer desiatich rokoch pátra polica opäť v teréne po šestnásť rokov nezvestnej britskej dievčine Madeleine McCannovej. Tá zmizla z portugalského mestečka Praia da Luz v Algarve počas dovolenky s rodičmi. Polícia má podľa najnovších zistení stopy, ktoré by konečne mohli celý prípad objasniť.
Zdroj: profimedia

„Zozbieraný materiál bude odovzdaný nemeckým úradom," uviedla portugalská polícia v oznámení. Neposkytla podrobnosti o tom, čo sa zozbieralo, ani o tom, čo bolo cieľom operácie. Nové pátranie sa uskutočnilo na žiadosť nemeckých úradov. Tie od roku 2020 tvrdia, že dievčatko je mŕtve. V tejto súvislosti podozrievajú nemeckého mnohonásobného páchateľa sexuálnych zločinov, ktorý je vo väzení v Nemecku za znásilnenie americkej turistky v Portugalsku. Vyšetrovatelia použili krovinorez na húsenicovom páse, aby odstránili kríky a stromy zo suchých brehov vodnej nádrže, ktorá sa nachádza okolo 50 kilometrov od miesta v letovisku Praia da Luz, kde Maddie zmizla.
      

Takmer po desiatich rokoch opäť pátra polícia v teréne po šestnásť rokov nezvestnej britskej dievčine Madeleine McCannovej. Tá zmizla z portugalského mestečka Praia da Luz v Algarve počas dovolenky s rodičmi. Polícia má podľa najnovších zistení stopy, ktoré by konečne mohli celý prípad objasniť.
Zdroj: Profimedia

Polícia už v roku 2008 prehľadala túto lokalitu a nádrž v oblasti mesta Silves, ale potápači našli len zvieracie pozostatky, napísali médiá. Nemecké justičné orgány tvrdia, že hlavným podozrivým v prípade zmiznutia Maddie McCannovej je Nemec Christian Brückner, ktorý niekoľko rokov žil v portugalskom regióne Algarve. Podľa portugalského magazínu Expresso sa nové pátranie v okolí vodnej nádrže na rieke Arade konalo na základe svedectva „dôveryhodného" informátora, ktorého objavili nemeckí vyšetrovatelia.

Anketa
Myslíte si, že sa podarí prípad po 16 rokoch objasniť?

Portugalský denník Correio da Manha napísal, že polícia pátrala po ružovej prikrývke alebo pyžame, ktoré mala Maddie na sebe v noci 3. mája 2007, keď zmizla. Vyšetrovatelia použili pri prehľadávaní oblasti psy - sliediče, sondy a dron. Podľa miestnych médií Brückner do tejto oblasti pravidelne chodieval.

Prečítajte si tiež: