Informáciu o tomto unikátnom objave priniesla spoločnosť Magellan so sídlom na ostrove Guernsey, ktorá sa zaoberala podvodným skenovaním vraku Titanicu. Vďaka tomu vznikol najdetailnejší 3D model potopeného vraku. Od objavenia vraku v roku 1985 bol Titanic dôkladne preskúmaný, no vďaka novému skenovaniu je teraz možné pozorovať vrak v celej jeho kráse.

Fotografie jedinečného objavu na dne oceánu nájdete v galérii »


Prieskumníci zachytili na jednej zo snímok malý detail - tyrkysovo-zlatý náhrdelník. Po bližšom preskúmaní zistili, že do šperku je vsadený zub megalodona, obrovského prehistorického žraloka. Generálny riaditeľ spoločnosti Magellan Richard Parkinson označil tento objav za jedinečný.

Legendárny náhrdelník Srdce oceánu nedá spávať viacerým vedcom.
Zdroj: JANA PUSTAYOVÁ


Zatiaľ však nemôžu šperk z dna oceánu vyzdvihnúť pre dohodu medzi Spojeným kráľovstvom a USA, ktorá zakazuje odnášať artefakty z miesta havárie. Prieskumníci však dúfajú, že vďaka pokročilej technológii, riadenej umelou inteligenciou, budú schopní vystopovať pôvodných majiteľov a ich žijúcich potomkov.

Havária dnes už ikonického parníka Titanic, ktorá nastala v roku 1912, ľudí udivuje dodnes. Najnovšie bol v jeho troskách nájdený zlatý náhrdelník so zubom z prehistorického žraloka. Experti aktuálne pracujú na tom, aby vypátrali jeho majiteľa.
Zdroj: dam
Anketa
Myslíte si, že náhrdelník Srdce oceánu naozaj existuje?

Technológia bude analyzovať zábery cestujúcich, skenovať ich a rozpoznávať tváre aj oblečenie.
Tento objav prináša nový pohľad na tragickú históriu Titaniku a možno tiež osvetlí život a dedičstvo majiteľa tohto vzácneho náhrdelníka so zubom megalodona.

Prečítajte si tiež: