Bratia Marcin, Mirek a Arek, synovia bývalého policajta, si vybudovali impérium založené na prostitúcii. Vo svojom podnikaní však „Bráchovia“, ako ich prezývali, zašli až priďaleko.

Ich „zamestnankyne“ sa však stali od nich úplne odkázanými a tie, ktoré nespolupracovali alebo s ich prácou „Bráchovia“ neboli spokojní, boli týrané. Bitie, znásilňovanie a vyhrážky boli na každodennom poriadku. Dievčatám zamedzili kontakty s rodinou, nesmeli telefonovať a ani vychádzať vonku. Dostávali lieky na potláčanie menštruácie, nútili ich ku diétam, dokonca nútene podstupovali plastické operácie.

Tie najmenej poslušné si krutí bratia označkovali hanlivými tetovaniami. Na telá im napísali vety ako: „Marcinova verná suka“, „Otrokyňa pána Mirka“, "Milujem môjho pána a vládcu Brácha“ či „Arkov majetok“.

Niektoré nútili do diét alebo plastických operácií.
Niektoré nútili do diét alebo plastických operácií.
poľská prokuratúra v Gdaňsku

Bratia dlho využívali známosti svojho otca na polícii a dlho boli beztrestní. Dokonca medzi ich najvernejších hostí patril miestny sudca, ktorý si tam dokonca vodil známych. Dievčatá mu museli splniť každé želanie.

Razia nepomohla

Na jeseň 2013 však prišlo k veľkej razii a polícia okrem drog či obrovskej sumy v hotovosti zaistila aj diabolských bratov. Na súde tvrdili, že nápisy na telá si dali spraviť ich najlepšie pracovníčky dobrovoľne.

Nakoniec trojicu prepustili, museli však sľúbiť, že neopustia krajinu a budú sa každé dva týždne hlásiť. Okamžite to však využili a svoj biznis presunuli do Dánska, kde vozili aj poľské dievčatá.

Dievčatá si prežili peklo na zemi.
Dievčatá si prežili peklo na zemi.
poľská prokuratúra v Gdaňsku

Zhorela zaživa

Niektoré však prešli ku konkurencii, čo sa „hrdinom“ nepáčilo. V dánskom meste Aalborgu začiatkom roka 2017 podpálili jeden z nevestincov miestnych skupín, kde zhorela 31-ročná Poľka.

"Kým sa dusila oxidom uhličitým, videla ako jej horí koža", píše poľský denník Fakt 24. Jej 22-ročnej kamarátke sa podarilo ujsť. Vyšetrovanie zistilo, že v tom celom majú prsty práve poľskí bratia.

Celý prípad aj po rokoch stále nie je uzatvorený. Najhoršie na tom je, že „Bráchovia“ sú stále na slobode, ich proces bude trvať ešte niekoľko mesiacov. Bránia sa, že oni predsa nechceli nikoho zabiť.

Viac šokujúcich fotografií nájdete v našej galérii TU

Už ste si pozreli fotky? Tak si prečítajte aj: