FOTO nových dôkazov v galérii >>>

 "V súvislosti so zmiznutím vtedy trojročnej britskej občianky Madeleine Beth McCannovej... prokuratúra v severonemeckom meste Braunschweig vyšetruje 43-ročného nemeckého občana pre podozrenie z vraždy," uviedla vo vyhlásení Spolková polícia. Telo Madeleine polícia ani po niekoľkých rokoch nenašla a šanca, že stále žije, je veľmi nízka. Rodičia Madeleine však aj naďalej dúfajú, že žije. "Tomu, že umrela, uveríme až vtedy, keď uvidíme jej telo," cituje rodičov britský denník DailyMail. 

Hlavný nemecký vyšetrovateľ Christian Hoppe, ktorý sa podieľa na hľadaní Madeleine, má však iný názor. "Vyšetrovanie nás vedie k presvedčeniu, že Maddie McCannová bola zabitá," povedal médiám. 

Prípad vyšetrujú ako vraždu

Nemec sa údajne pohyboval v oblasti portugalského letoviska Praia da Luz, kde bola McCannová v máji 2007 videná naposledy. V tom čase cestoval po Portugalsku v karavane. Polícia zaznamenala aj jeho telefonický rozhovor s neznámou osobou, ktorý sa skončil len približne hodinu predtým, ako dieťa zmizlo, píše denník The Guardian.

Miesto, kde Madeleine trávila dovolenku spolu s rodičmi.
Miesto, kde Madeleine trávila dovolenku spolu s rodičmi.
Zdroj: Twitter

Podľa stanice BBC britská polícia informovala, že prípad vedie ako vyšetrovanie nezvestnej osoby, pretože nemá definitívne dôkazy o tom, či je Madeleine stále nažive. Nemeckí vyšetrovatelia na Spolkovom kriminálnom úrade vyšetrujú prípad ako vraždu. Podľa britskej polície nemecké orgány pokročili v tomto aspekte prípadu vďaka tomu, že podozrivý si odpykáva trest za nesúvisiaci čin práve v Nemecku.

Kto je nový podozrivý? Článok pokračuje na druhej strane >>>