Suresh Sakaram (8) z dediny Budi v indickom štáte Madhjapradés sa so svojou mladšou sestričkou rozhodol stráviť čas v sade neďaleko ich domu. Keďže všade naokolo rástli ovocné stromy, ako správny starší brat sa rozhodol, že na jeden vylezie a naoberá sestričke zopár sliviek. To sa mu však stalo takmer osudným.

VIDEO: Chlapec mal šťastie v nešťastí:

Chlapec  nešťastnou náhodou zo stromu spadol. pričom utrpel vážne poranenie. Jeho hruď totiž prebodol veľký konár. Napriek bolestiam a šoku ostal duchom prítomný. S konárom v hrudi vzal svoju sestru za ruku a odviedol do rodného domu, ktorý bol od sadu vzdialený 100 metrov. Podľa slov vystrašenej matky, až v momente, keď bola sestrička v bezpečí, Suresh omdlel.

Viac fotografií nájdete v galérii článku.

Snímka hrudného koša zraneného chlapca.
Snímka hrudného koša zraneného chlapca.
Zdroj: profimedia.sk

Chirurgovia z jeho hrude odstránili viac ako pol metra dlhý konár, ktorý len o pár milimetrov minul životne dôležité orgány. Hrôzostrašné zranenie tak nakoniec Sureshovi spôsobilo len zopár zlomených rebier a menšie poranenie pľúc, ktoré neohrozilo jeho život. Detský chirurg Shashi Shankar Sharma z nemocnice v Indauru uviedol, že operácia bola poriadnou výzvou, keďže konár prechádzal v tesnej blízkosti životne dôležitých orgánov.

Operácia sa nakoniec podarila a prebehla bez väčších komplikácii. Chirurg tiež uviedol, že statočný chlapček je stabilizovaný a po náročnej operácii sa veľmi rýchlo zotavuje.