Viac FOTO Kimovej dcéry nájdete tu!

Severokórejčania sú podľa informácií britského denníka Daily Mail „nahnevaní“ na dcéru Kim Čong-una, ktorá sa počas nedostatku potravín javí v propagande ako dobre živená a „bacuľatá ako mesiac“. Hladujúci občania kritizovali Kim Ju Ae (9) za to, že vyzerá „tak odlišne“ ako deti „obyčajných ľudí“, ktoré nemôžu jesť tri jedlá denne pre nedostatok potravín.

Na snímke severokórejský vodca Kim Čong-un hovorí na zasadnutí vládnucej Strany pracujúcich 27. februára 2023.
Zdroj: tasr

Len 9-ročná Kim Ju Ae, ktorá je v citlivom veku dospievania, začala čeliť kritike svojich telesných proporcií, ktoré sa objavili po tom, čo juhokórejskí experti predpovedali, že Severnej Kórei bude tento rok chýbať 1 milión ton obilia, čo je približne 20 percent jej ročného dopytu.

Anonymný zdroj uviedol pre RFA, že ľudí nahnevalo, keď videli oficiálne pomenované „milované dieťa“ Severnej Kórey dobre jesť a žiť v televízii, zatiaľ čo oni situáciu s nedostatkom potravín znášajú ťažko. Ďalší zdroj dodal: „Ľudia hovoria veci ako ,musí tak dobre jesť, jej tvár je taká biela a bacuľatá ako mesiac´."

Zdroj: tasr

„Väčšina ľudí nie je schopná správne jesť, takže im lícne kosti trčia z tváre ešte viac ako kedykoľvek predtým," dodal zdroj. Posledné oficiálne verejné vystúpenie Kim Ju Ae bolo s otcom a ďalšími vysokými predstaviteľmi strany pri otvorení novej ulice v Pchjongjangu 25. februára tohto roku.

Anketa
Myslíte si, že je vhodné verejne kritizovať dieťa za jeho vzhľad?

Bolo to zároveň už jej siedme oficiálne verejné vystúpenie, odkedy ju prvýkrát videli na teste medzikontinentálnej balistickej strely v novembri 2022, čo vyvolalo špekulácie, že by sa mohla pripravovať na vedenie dynastie. Podľa Kwon Young Se, juhokórejského ministra pre zjednotenie, je však ešte priskoro považovať ju za nástupkyňu Kim Čong-una.

Prečítajte si tiež: