Pozrite sa, aká je rozkošná: FOTO malej Ivy dnes nájdete TU >>>

Mnoho žien, ktoré žijú v dnešnom svete plnom stresu a zhonu, majú nielen problém otehotnieť, ale aj donosiť zdravé dieťatko. Podobne silný príbeh má za sebou aj 35-ročná Laura Worsley z Británie, ktorá počas desiatich rokov potratila trinásť detičiek. Neustála bolesť z tak ťažkých strát privádzali Lauru do neskutočného zúfalstva, no zmieriť sa s predstavou, že sa nikdy nestane mamou a neobjíme svojho vytúženého drobčeka, nedokázala a odmietala.

Laura s manželom Deavom.
Laura s manželom Deavom.
Zdroj: Facebook/Laura Worsley

Miestami sa vo svojom živote ocitla na takom nebezpečnom okraji zúfalstva, že sa svojmu manželovi Daevovi (48) zverila aj s myšlienkou ako zatratiť svoj život. Podľa jej slov jej totiž predstava života bez privedenia potomka na svet nedávala zmysel. Zakaždým, keď sa o dieťatko pokúsili a tehotenský test ukázal pozitívny výsledok, vzbĺkla v ich srdiečkach nová nádej. Bohužiaľ, najdlhšie tehotenstvo vydržalo len niekoľko mesiacov a tie najkratšie len tri týždne.

Ivy mala len 770 gramov.
Ivy mala len 770 gramov.
Zdroj: Facebook/Laura Worsley

Svoj boj o dieťatko takmer vzdala...

Keď už bola Laura na pokraji svojich síl, zmierená s krutým osudom, objavila sa pomoc, ktorá jej dala znova nádej. Lauru zaradili do programu svetového výskumu potratov a dostala sa do špičkovej starostlivosti lekára Siobhana Quenbyho. Počas výskumu však prišla o ďalšie dieťatko, chlapčeka, čo Lauru zrazilo znova na kolená. Testy z placenty však odhalili hlavný problém, prečo Laurino telo tehotenstvo odmietalo. Lekári zistili, že Laura trpí antifosfolipidovým syndrómom, ktorý spôsobuje opakované potraty a aby toho nebolo málo, k jej diagnóze sa pripísala chronická histiocytická intervillositída, ktorá spôsobuje odmietanie plodu v tele ženy.

Ivy mala len 770 gramov. Prvý ju videl otec dave, ktorý bol šialene dojatý a mal strach, že oňu prídu.
Ivy mala len 770 gramov. Prvý ju videl otec dave, ktorý bol šialene dojatý a mal strach, že oňu prídu.
Zdroj: Facebook/Laura Worsley

Potom sa stal zázrak

Vtedy už lekári vedeli, ako postupovať ďalej a po nasadení steroidovej liečby na posilnenie maternice sa Laure pošťastilo znova otehotnieť. Tentokrát a napriek komplikácii s akútnym cisárskym rezom v 30. týždni tehotenstva sa mladej žene konečne narodilo dievčatko, ktoré však vážilo len 770 gramov. Po jedenástich týždňoch v inkubátore si svojho anjelika mohla konečne odniesť domov. Po deviatich mesiacoch sa Laura priznala, že v taký zázrak ani nedúfala a dodnes nemôže uveriť tomu, že sa konečne dočkala vytúženého bábätka.

Viac na Pluska.sk: