FOTO z luxusnej kráľovskej karantény nájdete TU!

Kráľovná si aj naďalej spoza múrov krásneho zámku plní svoje povinnosti. Pri všetkých starostiach okolo snahy zastaviť šírenie koronavírusu v jej krajine však nezabúda ani na vďačnosť. Na sociálnej sieti twitter tak kráľovská rodina zverejnila odkaz a poďakovanie tým, ktorí aktuálne bojujú v prvej línii. "Sme nesmierne vďační za odbornosť a odhodlanie našich vedcov, lekárov a pohotovostných a verejných služieb. Ďakujeme vám všetkým," napísala na sociálnej sieti twitter a zverejnila aj video s potleskom priamo zo zámku Windsor.

VIDEO: Aj na kráľovskom zámku tlieskali hrdinom

Neskôr sa na sieti objavila aj fotografia samotnej kráľovnej ako telefonuje s premiérom Borisom Johnsonom, aby spoločne riešili aktuálnu situáciu v krajine. Každú stredu sa kráľovná stretáva s premiérom v Buckinghamskom paláci, aby získala informácie o tom, čo sa deje vo vláde. Ich posledné stretnutie bolo veľmi odlišné, pričom kráľovná a Johnson usporiadali stretnutie po telefóne prvýkrát kvôli koronavírusu. Na zverejnenej fotografii tak odhalila, v akom prostredí trávi svoju karanténu. Snímka, ktorá bola zverejnená len niekoľko hodín po oznámení Clarance House, že princ Charles má pozitívny test na koronavírus, nám umožňuje nahliadnuť do kráľovskej súkromnej časti hradu. 93-ročná panovníčka sedí pri stole vo fialovej košeli a svetri a telefonuje zo starého telefónu. Okolo nej sa však nachádza množstvo krásnych a osobných predmetov.

Britská kráľovská trávi karanténu na zámku Windsor
Britská kráľovská trávi karanténu na zámku Windsor
Zdroj: Internet

Najviac však pozornosť pútajú všadeprítomné sošky psov, ktoré poukazujú na lásku kráľovnej k domácim miláčikom. Počas svojho 67-ročného panovania kráľovná vlastnila viac ako 30 psov. Svojich prvých dostala ako darček k jej 18. narodeninám. Obľúbené plemeno psov však po smrti poslednej fenky Willow vystriedala za dva malé jazvečíky, ktoré ju sprevádzali aj na ceste do karantény na zámku Windsor.

Mohlo by vás zaujímať: