FOTO v galérii: Vala Kilmera zničila rakovina na nepoznanie >>>

Choroba si nevyberá podľa veľkosti bankového účtu, slávy či pohlavia. Svoje o tom vie aj herec, ktorého si diváci zamilovali najmä ako arogantného pilota z kultového filmu Top Gun, kde si zahral po boku Toma Cruisa.

Top gun sa k 35. výročiu dočká pokračovania.
Top gun sa k 35. výročiu dočká pokračovania.
Zdroj: Profimedia

Práve na počesť 35. výročia od premiéry filmového trháku, ktoré bude v roku 2020, sa tvorcovia rozhodli nakrútiť jeho pokračovanie. Vo filme si tak znova zahrajú obe herecké esá. Bohužiaľ, na rozdiel od zdravého a pomerne šťastného Toma Cruisa sa Val Kilmer návratom k filmu rozhodol bojovať so zákernou chorobou, ktorá ničí jeho telo.

Práve choroba bola príčinou, prečo sa utiahol do súkromia a dlhú dobu s médiami nekomunikoval. Až v roku 2017 vyšiel s pravdou von a verejnosti odhalil, že sa liečil z rakoviny. Napriek tomu, že svoju účasť vo filme potvrdil, v prvej oficiálnej ukážke sa neobjavil. Podľa jeho slov má po liečbe stále veľké problémy s rečou a zotavovanie sa bude trvať dlhšie, ako si pôvodne myslel.

Vo filme Top Gun s Tomom Cruisom.
Vo filme Top Gun s Tomom Cruisom.
Zdroj: twitter

Na margo filmu sa však pre denník The Sun vyjadril nanajvýš pozitívne. "Tentokrát som sa s Tomom smial ako stredoškolák. Je taký smiešny. Dúfam, že zachránil svet natoľko, aby sa vrátil a znovu sa etabloval do úlohy veľkého komika, ktorého má v sebe. A producent Jerry Bruckheimer je presne taký istý ako pred 30 rokmi, keď som ho stretol. Taký skromný a pozorný, sústredený a nadšený, len aby bol na scéne,“ prezradil v krátkom rozhovore. To, či sa v pokračovaní filmu Top Gun, ktorého premiéra je naplánovaná na jún 2020, skutočne objaví, ostáva nateraz záhadou.