Parížania už nevedia, čo robiť! Zabojovať za svoje milované mesto sa rozhodli aj na sociálnych sieťach, ktoré zaplavili hrozivými fotografiami priamo z ulíc. Na záberoch vidieť odpadky porozhadzované na chodníku vedľa smetného koša, znečistenú rieku, povyhadzovaný nábytok, matrace, elektrické spotrebiče a to všetko rovno na pešej zóne. Vo vedľajších uličkách, kde sa usídlili ľudia bez domova, to však vyzerá ešte horšie.

FOTO NÁJDETE V GALÉRII

Porozhadzované odpadky na zemi totiž môžu prilákať hlodavcov, ktorí sú prenášačmi rôznych chorôb. Aj to je podľa Parížanov dôvodom, prečo musí ich starostka Anne Hidalgo (61) okamžite zakročiť. „Paríž je historické mesto, ktoré patrí svetu. Toto nie je záhrada vášho kamaráta, z ktorej si môžete spraviť skládku. Chceme náš Paríž späť,” odkazujú ľudia vedeniu mesta.

Anketa
Chceli by ste jedného dňa navštíviť Paríž?

Za to, že sa z Paríža stáva nová skládka odpadu, môže podľa nich práve novozvolená starostka. Tá zas tvrdí, že chyba nie je vo vedení mesta. Za viac odpadu v uliciach hlavného mesta môže podľa nej pandémia koronavírusu, ktorá skresala počty upratovačiek, smetiarov a ďalších pracovníkov, ktorí sa starajú o čistotu v uliciach. Anne Hidalgo sa stala starostkou Paríža minulý rok a pred nástupom do úradu sa zaviazala, že v hlavnom meste vytvorí viac zelených plôch a spraví z neho čistejšie a lepšie miesto na život.

Prečítajte si aj: