"Tento večer sme zaznamenali masovú streľbu v nákupnom stredisku Greenwood Park," uviedol greenwoodsky starosta Mark Myers vo vyhlásení s tým, že pri incidente zahynuli traja ľudia.

Podľa Myersa osobu, ktorá tento útok spáchala, zastrelil "ozbrojený jedinec". Miestna polícia na sociálnej sieti Facebook vyzvala svedkov streľby, aby kontaktovali policajné oddelenie a poskytli im informácie.

>> FOTO Z INCIDENTU NÁJDETE V GALÉRII <<

Tento útok je najnovším v rámci vlny násilia páchaného zbraňami, ktoré v poslednom období sužuje Spojené štáty, kde podľa neziskovej organizácie Gun Violence Archive strelné zbrane ročne spôsobia smrť približne 40.000 ľudí.

K útoku došlo len približne dva týždne po streľbe na oslavách Dňa nezávislosti na predmestí Chicaga, pri ktorom zomrelo sedem ľudí a zhruba tri desiatky ďalších utrpeli zranenia.

Najnovší nárast násilia páchaného streľbou znovu rozprúdil v USA debatu o regulácii zbraní. Americký prezident Joe Biden podpísal koncom júna federálny zákon zameraný na zníženie miery výskytu násilia páchaného strelnými zbraňami. Ide o prvý dokument takého druhu za posledných niekoľko desaťročí.