Viac  zabudnutých FOTO Meghan nájdete TU!

Meghan Markle odhalila svoje skúsenosti s rasizmom v osemročnom videu kampane, ktorá sa znovu objavila v súvislosti s nepokojmi po smrti Georga Floyda. Video bolo nakrútené v roku 2012 ako súčasť kampane „Nebudem stáť za...“ pre neziskovú organizáciu Hate. Meghan použila svoje skúsenosti na diskusiu o svojom zmiešanom pôvode a podrobne opísala rasistické správanie, ktorého bola svedkom - vrátane útoku na jej matku Doriu Ragland.

Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, žije v súčasnosti s manželom princom Harrym a ich synom Archiem v Los Angeles po ukončení oficiálnych kráľovských rodinných povinností. V čase, keď súhlasila s nakrútením videa, o nej princ Harry ani netušil. V čase, keď si na seba obliekla biele tričko s nápisom „Nechcem stáť za rasizmom“, stále pôsobila v televíznom seriáli Kravaťáci.

2011: Seriál Suits, teda Kravaťáci je najznámejšou úlohou vojvodkyne Meghan. Hrala v ňom až do roku 2018, kedy sa kvôli princovi Harrymu vzdala kariéry.
2011: Seriál Suits, teda Kravaťáci je najznámejšou úlohou vojvodkyne Meghan. Hrala v ňom až do roku 2018, kedy sa kvôli princovi Harrymu vzdala kariéry.
Zdroj: archív

Vo videu hovorila o jej nádeji, že v čase, keď sa stane matkou, bude svet viac akceptovať ľudí. "Moje meno je Meghan Markle a som tu, pretože si myslím, že je to naozaj dôležitá kampaň, ktorej som súčasťou. Pre mňa je to veľmi osobné. Som totiž bi-rasová, väčšina ľudí nevie povedať, s čím som zmiešaná, a tak som sa počas života cítila ako mucha na stene. Niektoré názory, ktoré som počula, alebo naozaj urážlivé vtipy alebo pomenovania a osočovanie, ktorým ma pre môj pôvod častovali, ma zasiahli naozaj silným spôsobom. A potom, ako viete, pred pár rokmi som bola svedkom, ako niekto nadáva mojej mame do negrov, keď sa snažila odísť z parkoviska. Takže si myslím, že okrem toho, že ma osobne ovplyvňuje rasizmus, vidím situáciu, v ktorej je naša krajina práve teraz, a rovnako aj svet, a chcem, aby sa veci zlepšili," rozpovedala svoj príbeh vo videu z roku 2012 Meghan.

Anketa
Páči sa vám kampaň, v ktorej vystúpila Meghan?
  • 27%
  • 73%

Ani sama možno netušila, že video s jej úprimnou spoveďou sa o niekoľko rokov objaví znova, aby ľuďom otvorilo oči počas aktuálnych nepokojov.