Diagnózu, ktorej sa bojí väčšina ľudí, si Pavlová vypočula ešte predtým, než sa jej manžel Petr Pavel (61) pustil do úspešného zápasu o Hrad. „Pred dvoma rokmi mi našli zhubný nádor štítnej žľazy,“ zverila sa českému denníku nová prvá dáma. Šťastie v nešťastí však bolo, že nádor bol zapuzdrený. „Nemusela som na ožarovanie, ale chvíľu trvalo, kým som sa psychicky aj fyzicky dala dokopy,“ popísala ťažké chvíle.

Fotografie prvej dámy Česka nájdete v galérii »

Nová prvá dáma podľa svojich slov liečbu zvládla dobre. „Manžel mi bol v tých chvíľach oporou, aj vďaka nemu som to zvládla. Nemyslím si, že ho to nejako zmenilo. Dôležité však je, že tu pre mňa bol,“ pokračovala Pavlová, ktorá vychovala dcéru Evu (30) a vďaka zväzku s novozvoleným prezidentom má v rodine aj dvoch nevlastných synov Jána (32) a Petra (29).

Nová prvá dáma podľa svojich slov liečbu zvládla dobre. „Manžel mi bol v tých chvíľach oporou, aj vďaka nemu som to zvládla. Nemyslím si, že ho to nejako zmenilo.“
Zdroj: instagram evapavlova


S liečbou krutého ochorenia však úplne neskončila. „Teraz beriem ešte medikáciu, ale cítim sa už oveľa lepšie. Pomaly sa vraciam k športovaniu, keď teda práve nestrážim vnúčatá,“ dodala Pavlová, ktorá je štvornásobnou babičkou.
So svojím mužom má toho pani Eva mnoho spoločného. Obaja majú radi motorky a dlhé roky slúžili v armáde. Pavlová z nej odišla do dôchodku v roku 2015 s hodnosťou podplukovníčky, jej muž o tri roky neskôr.

Petr Pavel bol svojej manželke počas liečby veľkou oporou.
Zdroj: gettyimages


Eva Pavlová okrem bohatej kariéry a distingvovaného vystupovania očarila našich susedov aj bezprostrednosťou a sympatiami. Sama sa vyjadrila, že oslovenie prvá dáma nie je jej štýl a rovnako, ako jej manžel nie je úplne z cukru. Okrem toho, že je vojačkou a venuje sa streľbe, rada lyžuje a nebojí sa sadnúť si na motorku.