V knihe nazvanej What Happened (Čo sa stalo) opisuje Clintonová kľúčové momenty svojej prezidentskej kampane.

Nevyhýba sa ani rozhodnutiu vtedajšieho šéfa FBI Jamesa Comeyho opätovne otvoriť voči nej vyšetrovanie vo veci používania súkromného e-mailu na odosielanie citlivých materiálov v čase, keď bola ministerkou zahraničných vecí USA. Clintonová sa domnieva, že práve tento Comeyho krok ju stál volebné víťazstvo.

Kritika súpera

Neúspešná kandidátka demokratov na post prezidentky USA v knihe neopomína kritiku svojho volebného súpera a súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Rozoberá tiež viaceré ďalšie faktory, ktoré podľa nej prispeli k jej volebnej porážke.

Clintonová sa v knihe pustila do detailného opisu toho, čo zapríčinilo jej prehru v prezidentských voľbách.
Clintonová sa v knihe pustila do detailného opisu toho, čo zapríčinilo jej prehru v prezidentských voľbách.
Getty Images

Clintonová knihu podpisovala čitateľom v newyorskom kníhkupectve Barnes & Noble, ktoré uviedlo, že vďaka tejto akcií predalo zhruba 1200 výtlačkov.

V nedávnych rozhovoroch, ktoré poskytla s cieľom propagovať svoju najnovšiu knihu, Clintonová zdôraznila, že v súčasnosti sa už o žiadnu politickú funkciu neuchádza.

Ustúp, úchylák

Domnieva sa však, že USA hrozí určité "riziko", o ktorom musí aj naďalej hovoriť. "Nechystám sa nikam odísť. Mám skúsenosti, mám vzhľad a mám tiež jazvy, ktoré mi myslím nedávajú len právo, ale tiež povinnosť prehovoriť," povedala.

Kniha sa rýchlo stala bestsellerom.
Kniha sa rýchlo stala bestsellerom.
Getty Images

Ako tiež v knihe prezradila, počas jednej z predvolebných debát, keď sa Trump počas jej prejavu záhadne pohyboval za jej chrbtom, naňho mala chuť skríknuť: „Ustúp, úchylák.“ Z toho, že sa zakradol až do jej tesnej blízkosti, jej „naskakovali zimomriavky.“

Trump vie, čo sa stalo

Biely dom obvinil v utorok Clintonovú, že predaj svojej novej knihy umelo zvyšuje v nej obsiahnutými "lživými a bezohľadnými útokmi".

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabeeová-Sandersová uviedla, že si nie je istá, či si Clintonovej knižné spomienky na kampaň pred vlaňajšími prezidentskými voľbami prečíta aj prezident Donald Trump, pretože ten "dosť dobre vie, čo sa stalo".

Podľa Sandersovej "viedla Clintonová jednu z najnegatívnejších predvolebných kampaní v dejinách" a je "smutné", že poslednú kapitola jej verejného života poznačí predaj knihy obsahujúcej "lživé a bezohľadné útoky".

Čo konkrétne mala na mysli, Sandersová nevysvetlila.