Ročne polícia v Česku pátra aj po stovkách detí a mladých ľudí. Veľa z nich sa podarí nájsť v pomerne krátkom čase, niektoré prípady však polícia nedokáže vyriešiť ani po rokoch, píše česká polícia.

Tieto dievčatá pochádzajú z rôznych kútov Českej republiky, ale jedno majú spoločné, v posledných dvoch týždňoch po nich pátra polícia naprieč celou krajinou. Pokiaľ nezvestné uvidíte, alebo o ich pohybe máte akékoľvek informácie, zavolajte na linku 158.

Daniela Pálčiková
Zdroj: Polícia ČR

Kriminalisti pátrajú po 22-ročnej Daniele Pálčikovej. Jej zmiznutie oznámila jej matka, s ktorou dievča komunikovalo cez SMS správy naposledy 20. apríla. Nezvestná mala prespať u kamarátky, ďalší deň sa však nevrátila domov. Daniela má odvtedy nedostupný telefón a nikomu o sebe nedala vedieť. Podľa polície by mohla byť ohrozená na živote a na zdraví. " Vzhľadom na to, že Daniela trpí autoimunitnou poruchou, musí pravidelne navštevovať lekára," informovala polícia.

Daniela má hnedé oči, stredne dlhé rovné vlasy hnedej farby s blond melírom, farba vlasov na fotografii nie je aktuálna. Nosí dioptrické okuliare, ktoré ale nemusí mať práve na sebe. Naposledy na sebe mala modrý kabát pod kolená, čierne džínsy, čierne plátené tenisky a čierny batoh.

Žaneta Homolová
Zdroj: Polícia ČR

Po 17-ročnej Žanete Homolovej z Brnenska vyhlásila polícia pátranie 18. apríla. Podľa policajtov je dievča vysoké asi 170 centimetrov. Má rovné hnedé vlasy a oči rovnakej farby. Viac informácií polícia zatiaľ nezverejnila. 

Aneta Zatloukalová
Zdroj: Polícia ČR

Kriminalisti hľadajú 14-ročnú Anetu Zatloukalovú, ktorej zmiznutie blízki ohlásili 25. apríla. Podľa policajtov dievča pôsobí o niečo staršie, než v skutočnosti je. Jej skutočný vek polícia odhaduje na 16 až 17 rokov. Aneta má dlhé blond vlasy a modré oči. Podľa dostupných informácií je dievča chudšej postavy a meria asi 160 cm. 

Článok pokračuje na druhej strane >>>