Najmenej traja ľudia zahynuli po tom, čo búrka Arwen priniesla nárazy s rýchlosťou takmer 160 kilometrov za hodinu, čo spôsobilo uzávierky ciest, meškania vlakov a výpadky elektriny v celom Spojenom kráľovstve. Informuje o tom portál Dailymail.

Podľa miestnej polície došlo k prvému úmrtiu minulú noc okolo 23. hodiny v meste Lancaster. V Severnom Írsku zahynul v piatok muž, keď jeho auto zasiahol padajúci strom v grófstve Antrim. Rovnaký osud postihol aj tretiu obeť včera okolo 17. hodiny popoludní v škótskej oblasti Aberdeenshire.

Polícia v sobotu vyzvala Britov, aby cestovali iba v nevyhnutných prípadoch. Niektoré cesty sú neprejazdné z dôvodu popadaných stromov, ktoré ešte nestihli odstrániť.

Železničná doprava funguje len v obmedzenom režime, v niektorých častiach je zrušená.

Pobrežná hliadka varuje ľudí, aby sa držali čo najďalej od mora. "Žiadna selfie nestojí za to, aby ste sa zabili,“ uviedla pobrežná hliadka pre Dailymail.

Meteorológovia varujú, že na severe Anglicka bude do pondelka prevládať chladné počasie. Naďalej platia pre niektoré oblasti výstrahy červeného stupňa.

FOTO z vyčíňania víchrice nájdete v GALÉRII >>>>>

Súťaž
Zdroj: archív