Kanaďanka pracovala v spoločnosti Marine Scotland v Scrabsteri od roku 2006. Mala viacerých kolegov, ktorí ale z jej prítomnosti neboli nadšení, a tak jej robili zo života peklo. O prípade informuje portál Mirror.

V spoločnosti Marine Scotland v Scrabsteri pracovala od roku 2006.
V spoločnosti Marine Scotland v Scrabsteri pracovala od roku 2006.
BBC

So svojím trápením sa zverila vedeniu spoločnosti, ktoré jej však nijako nepomohlo a vec zamietlo pod koberec. Tribunál, na ktorom dokazovala závažnosť jej prípadu, taktiež nepomohol. Dokonca nestačila ani jej fotka z roku 2010, kde je lepiacou páskou zviazaná na stoličke a má zalepené ústa.

 Kolegovia jej taktiež posielali falošné Valentínky a narodeninové pohľadnice, kde sa jej vysmievali a nazývali ju „starým trollom“.

Týranie sa pre ňu stalo také neúnosné, že rozmýšľala nad samovraždou. Na poslednú chvíľu však kontaktovala linku dôvery. „Keď som začala dostávať tie karty, cítila som sa hrozne. Veľmi to ubíjalo moje sebavedomie,“hovorí o svojom utrpení DeeAnn.

DeeAnn bola na pracovisku neustále terčom posmechu.
DeeAnn bola na pracovisku neustále terčom posmechu.
BBC

„Zmenilo ma to. Začala som tráviť viac času sama so sebou. Nechodila som z domu, až som si jedného dňa povedala dosť.  Je ťažké celú svoju kariéru bojovať s rasizmom, sexizmom a šikanou,“dodáva. 

„Potom to nahlásite a celé sa to len zhorší. Následne sa na vás zameria manažment, lebo sa snažíte odhaliť ich pochybenia, ktoré sa tak veľmi snažia zakryť,“ popisuje svoju skúsenosť.

Pred súdom neuspela ani s fotografiou, na ktorej ju jej kolegovia uväznili na stoličke.
Pred súdom neuspela ani s fotografiou, na ktorej ju jej kolegovia uväznili na stoličke.
BBC

Na súde bol povolaný iba jeden svedok, nakoľko ostatní sa báli mediálnej pozornosti. Jej rodina bola rozhodnutím tribunálu nahnevaná. Nechápali, ako môže škótsky zákonník umožniť zamestnancom nevypovedať na súde na otázky, ktoré by ich mohli usvedčiť.

Je otázne, ako chce škótska vláda zabezpečiť bezpečnosť pracoviska pre zamestnancov ako je DeeAnn. „Ďakujem vám všetkým za neustálu podporu, toto nie je koniec,“ dodáva strápená pracovníčka.     

Anketa
Boli ste niekedy obeťou šikany na pracovisku?
  • 113
  • 55
  • 2
  • 2

Viac na Pluska.sk: