FOTO PRED A PO NÁJDETE V GALÉRII

V roku 2016 obleteli svet dych berúce zábery tučného chlapca z Indie, ktorý sa snaží okúpať v jazere. V tom čase mal Perman ešte iba 10 rokov, no situácia s jeho váhou sa zhoršila na toľko, že chlapec nedokázal chodiť do školy, hrať sa s kamarátmi alebo sa bez pomoci čo i len postaviť z postele. Jeho rodičia Rokayah Somantri a Ade Somantri boli beznádejní, rovnako ako chlapcovo zdravie ich trápila aj vymeškaná školská dochádzka. 

Keď fotografie Permana začali kolovať internetom, všimol si ho miestni tréner Ade Rai, ktorý si vzal okamžite chlapca "do parády" a začal s ním pravidelne cvičiť. Jeho úlohou nebolo iba s Permanom trénovať a upraviť jeho stravovacie návyky, ale taktiež ho motivovať k zdravému životnému štýlu. Perman bol totižto schopný ako 10 ročný zjesť dva veľké taniere mäsových guličiek na posedenie. "Dúfajme, že príbeh tohto chlapca bude jedného dňa pre nás všetkých veľkou lekciou," cituje trénera britský denník The Sun. 

Chlapca čakajú ešte operácie na odstránenie nadbytočnej kože.
Zdroj: Barcroft Media

Chlapcova cesta chudnutím však nebola vôbec ľahká. Hneď na začiatok musel podstúpiť operáciu žalúdka, radikálne zmeniť stravovacie návyky a taktiež musel cvičiť každý deň. Keď sa dostal na váhu 110 kilogramov, podstúpil prvú operáciu na odstránenie prebytočnej kože. Po štyroch rokoch cvičenia sa dostal Perman na váhu 86 kilogramov, no čoskoro ho čakajú ďalšie zákroky, opäť na odstránenie prebytočnej kože. 

FOTO PRED A PO NÁJDETE V GALÉRII

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať: