Autorka kultovej Babičky žila pred 200 rokmi, kedy o nejakej rovnoprávnosti mužov a žien nemohlo byť ani reči. Nečudo teda, že filmári sa v Božene nebáli živo vykresliť aj citlivé témy, akými sú domáce násilie či znásilnenie. Nechýbala ani ukážka svadobnej noci, prvého sexu a zakrvavenej plachty.

So životopisným seriálom Božena sa filmári nebabrali: Znásilnenie, prvý sex aj búrlivý milostný život spisovateľky Němcovej >>

Mamičky, ktoré si chceli seriál pozrieť s deťmi, aby sa čo-to priučili o českých dejinách a živote Němcovej, ostali v šoku aj pri sexe postojačky na ulici či pomerne explicitnej milostnej scéne herečky Anny Kameníkovej (26), ktorá spisovateľku stvárňuje, a jej kolegu Honzu Nedbala.

Horúce FOTO sexuálnych scén krásnej herečky Kameníkovej: V Božene odhodila šaty aj zábrany! >>

Sexu je jednoducho v Božene toľko, že životopisné dielo ČT začali na internete označovať ako „50 odtieňov Boženy“ v narážke na slávnu erotickú knižnú a filmovú sériu 50 odtieňov sivej, napísal český denník Blesk. Pravdou však je, že spisovateľka Barbora Panklová, ktorú ako 17-ročnú rodičia vydali za úradníka Josefa Němca, posteľové aktivity milovala.

Spisovateľka Barbora Panklová, ktorú ako 17-ročnú rodičia vydali za úradníka Josefa Němca, posteľové aktivity milovala. V českej minisérii autorku stvárnila herečka Anna Kameníková.
Zdroj: Blesk.cz/Česká televize

Verila, že žena môže naraz milovať až troch mužov, píše Blesk. S násilníckym manželom si však nerozumela, svoje túžby preto ukájala u iných, mladších exemplárov, ktoré spoznávala na cestách s Němcom. A Josefova práca si vyžadovala veľa cestovania...

Anketa
Je podľa vás správne, že autori Boženy do seriálu zakomponovali aj násilie a sexuálne scény?

S manželom však zostala oficiálne až do svojej smrti v roku 1862. Zanechala po sebe nielen veľdielo Babička, ktoré začala písať po smrti najstaršieho syna v roku 1853, ale aj tri ďalšie deti. Hoci zomrela v nedožitých 42 rokoch, popri búrlivom súkromí a ľúbostným eskapádam stihla napísať aj mnohé, neskôr sfilmované a kultové rozprávky ako Pyšná princezná, Princezná so zlatou hviezdou na čele, Bajaja, Tri oriešky pre Popolušku, Princ a Večernica či s Čerty nejsou žerty.

Aňa Geislerová ako staršia verzia Boženy Němcovej. Obľúbená herečka talentovanú Kameníkovú v ďalších častiach vystrieda.
Zdroj: Blesk.cz/Česká televize

Pozrite si aj: