Najväčším obľúbencom spomedzi všetkých miest na Slovensku však aj naďalej zostáva Orava, ktorá po novom učarovala anglickým filmárom. Na Oravskom hrade sa totiž minulý rok v marci nakrúcal trojdielny seriál Dracula, na ktorý dohliadali aj tvorcovia známeho seriálu Sherlock.

„Oravský hrad sa ocitne v hororovom filme a diváci z celého sveta budú mať možnosť vidieť jeho veľkoleposť a tajomnú mohutnosť. Natáčanie filmu je už druhým projektom s drakulovskou tematikou, ktorý v tomto období vznikol na Oravskom hrade,“ povedala riaditeľka oravského múzea Mária Jagnešáková. A mala pravdu!

Seriál Dracula začala už minulý týždeň vysielať televízna spoločnosť Netflix, no po jeho vzhliadnutí môžeme usúdiť, že krvavé scény rozhodne nie sú pre slabé žalúdky. Oravský hrad však nebol jediným miestom, kde sa nakrúcalo. V seriáli sa objavili aj scény zo Starého hradu v Banskej Štiavnici, z Vysokých Tatier či zo Zuberca. Na Oravskom hrade sa, mimochodom, natáčal aj prvý čiernobiely horor na motívy románu Brama Stokera z roku 1897 Upír Nosferatu.

Draculu si v úspešnom seriáli zahral herec Cleaes Blang (52)
Draculu si v úspešnom seriáli zahral herec Cleaes Blang (52)
Zdroj: archív