Aj Eva Pavlová sa však musí ešte naučiť pracovať s detailami. Napríklad povestný červený kabát, v ktorom prišla pred inauguráciou na Pražský hrad, si obliekla aj o štyri dni na návštevu Bratislavy. “Odporučila by som jej v takom tesnom slede šatník na prezentáciu Česka viac variovať a prezentovať sa v tých istých šatách až s odstupom času a pri iných príležitostiach,” radí Mária Holubová.

Inšpirácia u dám veľkého sveta

Podľa Márie Holubovej je Brigitte Macronová pre Evu Holubovú ideálna inšpirácia.
Zdroj: Evan Vucci

Manželka českého prezidenta, čo je sympatické, sa chce učiť obliekaniu u dám, ktoré sú predsa len v móde viac doma. Rada by sa inšpirovala štýlom lady Diany (†36), Michelle Obamovej (59) či Brigitte Macronovej (69). “Je to super výber dám, ktoré naozaj dôstojne reprezentovali a reprezentujú úrad svojho manžela,” hovorí Mária Holubová.

Pridáva aj konkrétne detaily. “Inšpirovať sa Brigitte Macronovou je vhodná voľba, táto dáma ovláda všetky nuansy obliekania s francúzskym šarmom. Ružová, biela a čierna, ktoré nosí, sú veľmi chic. V prípade pani Pavlovej je ale kombinácia béžovej a ružovej nuda,” upozorňuje odborníčka.

Lady Diana bola oblečená perfektne, mala rada športovú eleganciu. To by mohlo byť vzorom pre Evu Holubovú.
Zdroj: Getty Images/Tim Graham

“Lady Diana bola spolu s Jackie Kennedy najväčšou svetovou ikonou 20. storočia, na túto parketu by som nedoporučovala ísť,” radí Mária Holubová.

Michelle Obamová nech je príkladom

Michelle Obamová tiež spočiatku hľadala správny štýl, ale našla ho.
Zdroj: SITA

Aj Michelle Obamová je dobrá inšpirácia. Práve v jej prípade vidieť, ako môžu stylisti outfit zdokonaliť alebo naopak zničiť. “Na začiatku dosť tápala a jej outfity vzbudzovali údiv. Stylistka vyhlásila, že z nej urobí druhú Jackie Kennedy, lenže hneď prvé šaty, malé čierne s odhalenými ramenami boli katastrofou – a stylistka sa z Bieleho domu musela ´porúčať´,” spomína odborníčka.

O oblečenie českého prezidentského páru sa stará už od predvolebnej kampane Štěpánka Pivcová, dizajnérka, návrhárka a autorka značky Pavlovej obľúbených kabátov. Preto už má s outfitmi prezidentovej manželky skúsenosti. Napríklad zistila, že Eve Pavlovej lichotí svetlá púdrová ružová, lebo v nej vyzerá dobre a sviežo.

Musí zostať sama sebou

Ako chce obliekať Evu Pavlovú a inšpirovať sa svetovými dámami? “Vzorom môže byť Brigitte Macronová, Michelle Obamová, ale najmä Lady Diana. Tá bola svojská, nebála sa experimentovať, niekedy i provokovať. Bola autentická a športová. Aj ja chcem, aby boli outfity pani Pavlovej moderné, elegantné a najmä by mali podporiť jej osobnosť. Nikdy by to nemalo ísť proti nej. Je veľmi dôležité, aby človek zostal sám sebou,” pripomína Pivcová.

Samozrejme, manželka prezidenta musí mať aj vhodné oblečenie na voľný čas. “Sú to džínsy alebo priliehavé nohavice, veľmi rada má saká a košele, tie jej aj veľmi pristanú. Je to outfit modernej silnej sebestačnej ženy,” hovorí Pivcová.

Ako hodnotia oblečenie Evy Pavlovej odborníčky si pozrite V GALÉRII!

Anketa
Páči sa vám, ako sa oblieka Eva Pavlová?

Mohlo by vás zaujímať: