CELÝ STATUS nájdete v galérii >>>

Už nemôžeme! Sociálnymi sieťami sa začala šíriť spoveď Česky Pavlíny, ktorá pracuje v pražskej Nemocnici Na Bulovke, kde prebieha testovanie pacientov na koronavírus. To, že sa celý deň nezastaví, je unavená a nemá čas si ani odskočiť na toaletu, by ešte dokázala vydržať. Horšie je to však so zdravotníckymi potrebami, najmä rúškami, ktorých je nedostatok.

DRSNÉ VIDEO z talianskej nemocnice: Prosím, zostaňte DOMA, inak dopadnete takto, varujú lekári!

„Už nemôžem. Nespíme, nejeme, na záchode som bola ani sa nepamätám. Telefón zvoní prakticky nepretržite. Jasné, ako lekári sme sa upísali náročnej práci, vedeli sme, do čoho ideme. Ale toto je iné. Toto je šprint aj maratón v jednom – je to hrozne intenzívny záprah, ale zároveň to trvá veľmi dlho a nevieme, kedy sa to skončí,“ začína sa status na Facebooku lekárky Pavlíny, ktorá pracuje v pražskej Nemocnici na Bulovce.

Prácu im však neuľahčuje množstvo pacientov, ktorí predstierajú symptómy, nadávajú jej do telefónu alebo takí, ktorí kradnú rúška. „V zdravotníctve už nejakú tú chvíľu pracujem, ale aby nám ľudia začali kradnúť ochranné rúška, tak to ma skutočne prekvapilo,“ napísala na Facebook. „Prosím, správajme sa rozumne a ako ľudia,“ napísala pod svoju fotografiu, na ktorej má uplakané oči a tvár otlačenú od rúška. 

Viac na Pluska.sk: