Muž vo veku 65 rokov podľahol zraneniam po tom, ako ho uhryzol žralok v blízkosti ostrova Maui, ktorý je súčasťou Havajských ostrovov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na sobotňajšie správy miestnych médií.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: ilustračné, profimedia.sk


Žralok na muža zaútočil, keď plával približne vo vzdialenosti 55 metrov od pláže Kaanapali Shores na západnom pobreží ostrova Maui, uviedla televízna stanica Hawaii News Now (HNN). Muža sa po vynesení na breh pokúsili resuscitovať, avšak život sa mu zachrániť už nepodarilo. Jeho identitu nezverejnili. Na mieste, kde k tomuto nešťastiu došlo, boli rozmiestnené informačné tabule varujúce pred nebezpečenstvom výskytu žralokov, pripomína DPA.

Peter (†42) zomrel po útoku žraloka na vysnívanej dovolenke

Peter z českej obce Biele Karpaty tragicky zomrel po tom, ako ho žralok stiahol pod hladinu na dovolenke na dovolenke v Egypte. Krvilačný útok, ktorý sa odohral minulý rok v auguste vyviedol z miery nielen Čechov a Slovákov, ale aj miestnych Egypťanov. Petra žralok napadol hneď po tom, ako skočil do vody. Žralok ho zabil hneď prvým zahryznutím. Nechýbalo pritom veľa a o život mohla prísť aj Petrova manželka, ktorá sa chystala skočiť do mora hneď po manželovi. Keď však videla, čo sa nedeje, zostala na móle.

Mólo pri hoteli Calimera Habiba Beach Resort.
Mólo pri hoteli Calimera Habiba Beach Resort.
Zdroj: reprofoto Blesk.cz/Calimera Habiba Beach Resort

Video žraloka na Marolce nájdete na ďalšej strane