Tri ženy obvinili Donalda Trumpa zo sexuálneho obťažovania a vyzvali Kongres k prešetreniu celého prípadu. Ten ich vraj vôbec nepozná a všetky tvrdenia označil za politickú kampaň Demokratickej strany. Informuje agentúra ČTK.

Šokujúce zistenie o úradovaní prezidenta USA: Trump sa v Bielom dome nepretrhne!

"Napriek tisícom premrhaných hodín a množstve miliónov vyhodených dolárov sa demokratom nepodarilo dokázať akékoľvek tajné kontakty s Ruskom," vyjadril sa prezident na prebiehajúce vyšetrovanie ovplyvňovania volieb v USA Moskvou.

"Takže teraz sa zamerali na falošné obvinenia a vymyslené historky o ženách, ktoré nepoznám a nikdy som sa s nimi nestretol," konštatoval Trump.

Tromi ženami, ktoré obvinili prezidenta sú Rachel Crooksová, Jessica Leedsová a Samantha Holveyová. Tie v New Yorku popísali Trumpove nemiestne správanie a to ako ich obchytkával a bozkával. Ich výzvu dnes podporilo päťdesiat demokratických poslankýň.

Zľava Rachel Crooks, Jessica Leeds, a Samantha Holvey.
Zľava Rachel Crooks, Jessica Leeds, a Samantha Holvey.
SITA

Na adresu prezidenta sa vyjadrila aj demokratická senátorka Kirsten Gillibrandová, "nemôže umlčať milióny žien, ktoré sa odhodlali prehovoriť o neschopnosti a hambe, ktorú zavliekol do Bieleho domu." Trump ju tesne pred tým označil za bezvýznamnú osobu a "pätolížača" Chucka Schumera, senátora štátu New York .