Viac FOTO nájdete TU!

Slobodná matka Mandy Charlton (46) bola po potvrdení koronavírusu hospitalizovaná v nemocnici v Newcastli. A napriek tomu, že jej ochorenie na pár dní zobralo energiu, rozhodla sa, že o priebeh a príznaky podelí s celým svetom. „Mala som vysokú teplotu. Až 39 stupňov. Celé moje telo horelo. V hrdle som mala pocit akoby som prehltla pohár. Spala som približne 20 hodín denne," opísala pre DailyMail svoj boj s koronavírusom slobodná mamička, ktorá je už v domácej izolácii a jej zdravotný stav sa zlepšuje.

60-ročná lekárka sa uzdravila doma

Svoje príznaky a následnú liečbu opísala v liste pre DailyMail aj britská lekárka a bývalá predsedníčka britskej lekárskej komory Clare Gerada (60). Napriek tomu, že svojím vekom spadala do rizikovej kategórie, koronavírus sa jej podarilo úspešne poraziť. Všetko to začalo, keď sa Clare snažila odletieť z New Yorku, kde bola na lekárskej konferencii. Stihla to len pár hodín predtým, než bol vyhlásený núdzový stav a pozastavené lety. Domov sa vrátila v nedeľu večer a v pondelok ráno šla do práce. Príznaky ochorenia pocítila až nasledujúci deň.

Lekárka Clare Gerada (60) zvládla koronavírus domácou liečbou.
Lekárka Clare Gerada (60) zvládla koronavírus domácou liečbou.
Zdroj: Reprofoto daily mail

"V utorok ráno som sa cítila dosť unavená a začala som kašľať. Bolo to však veľmi mierne a nespájala som to s koronavírusom. Kašeľ som pripisovala klimatizácii v lietadle. Krátko na to som však pocítila strašné bolesti v krku. Viem, že niektorí ľudia hovoria, že nie vždy máte bolesti hrdla, ale mala som pocit, akoby mi niekto dal do krku nože. A potom nastúpila vysoká teplota. Mala som horúčku a triasla som sa," opísala svoje príznaky, keď si uvedomila, že sa pravdepodobne infikovala koronavírusom. S podozrením na koronavírus sa snažila dovolať na linku 111, tá bola však v tom čase vyťažená, a tak si to namierila priamo do centra odoberania vzoriek. Zo začiatku jej odmietli urobiť testy, lebo USA nespadalo pod krajiny označené ako zasiahnuté vírusom.

Liek na horúčku a dlhé hodiny spánku

Vyliečiť sa preto rozhodla v domácej karanténe. Vysokú horúčku zvládala ležaním v posteli, dostatočným množstvom spánku a príjmaním tekutín. V hrdle a v nose sa jej však objavili boľavé pľuzgiere a chrastičky, pre ktoré nedokázala prehltnúť horúci čaj. "Každých osem hodín som si vzala dva paracetamoli," uviedla k svojmu spôsobu liečby a potlačeniu symptómov. "Chrípku som mala naposledy pred 15 rokmi a nebolo to nič také, bola som chorá len pol dňa. Mať koronavírus bol to najhoršie, ako som sa kedy cítila. Nasledujúcich pár dní som okrem spánku takmer nič nerobila. Nikdy som toľko nespala. V piatok mi zavolali z nemocnice, že moje výsledky na koronavírus sú pozitívne. Nebola som vystrašená, pretože už som sa začala cítiť lepšie. Moja teplota klesla, kašeľ zmizol a ja som už viac nepotrebovala paracetamol," uviedla v liste pre DailyMail.

Anketa
Myslíte si, že Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom?
  • 86%
  • 14%

Jej príbeh skončil šťastne a z koronavírusu sa nakoniec celkom zotavila. Teraz sa snaží šíriť informácie, aby ľudia nepodliehali panike a v prípade príznakov ostali v teple, veľa spali a liečili sa symptomaticky.

Mohlo by vás zaujímať: