Keď mala Tessa iba šesť rokov, bola vážne chorá. Doktori jej svojho času dávali skutočne iba mizivú šancu na prežitie. Dievča malo v tele infekciu, ktorá sa šírila až príliš rýchlo. „Najprv sme si mysleli, že ma chrípku. No odrazu nám naša dcéra umierala v náručí. Bol to ten najhorší pocit na svete," hovoria rodičia, ktorí boli z celej situácie úplne na dne.

Tessa Puma
Tessa Puma
Zdroj: youtube

FOTKY nájdete v galérii >>

Jediná možnosť, ako zastaviť šíriacu chorobu bola podľa lekárov amputácia nohy. Tessa je však tanečnica, a predstava, že príde o nohu a v živote už nebude môcť robiť to, čo miluje a prečo žije, bola hrozná. Ale kvôli zdraviu to musela podstúpiť. „Neboj sa mami, ja to zvládnem," povedala malá hrdinka svojej matke, keď sa chystala na operačný zákrok. Po amputácii bolo dievča ochotné spolu s celou rodinou bojovať o to, aby svoju vášeň mohla robiť aj naďalej.

VIDEO: Prípad malej Tessy je inšpiratívny pre všetkých

 

„Z nemocnice odchádzala silnejšia než inokedy," hovorí spokojná matka. Dievčatko sa s osudom, že prišlo o nohu zmierilo. Bola vďačná za to, že vôbec žije a práve to jej dávalo silu. Po niekoľkých náročných rehabilitáciách sa však stal menší zázrak. Tessa začala vyhrávať jednú súťaž za druhou a to aj s protézou namiesto nohy. Bola najlepšia tanečníčka vo svojej kategórii. „Ide za svojim snom a tancuje srdcom," dodávajú rodičia. Malá tanečníčka teda tancuje aj naďalej. Chce svetu ukázať, že ju choroba nepoložila a že vie prekonať aj tie najťažšie životné prekážky.

Tessa Puma
Tessa Puma
Zdroj: youtube