Zdravotnícke zariadenie, v ktorom obvinená pracuje, sa už viac ako desať rokov sústreďuje na malé podvyživené deti. Renee Bachovú (35) zo zabitia obvinili dve ženy. Tie tvrdia, že za smrť ich detí môže práve ona. Gimbo Zubedová a Kakai Annetová doniesli svojich potomkov do zariadenia po tom, ako sa dozvedeli, že Bachová je vyškolená zdravotníčka.

Americká misionárka Renee
Americká misionárka Renee
Zdroj: youtube/facebook/twitter

FOTKY Renee Bachovej nájdete v galérii <<<

To však bola mylná informácia. Zmiatlo ich to, že sa po centre pohybovala v bielom plášti. 35-ročná Renee nemá absolútne žiadne zdravotnícke vzdelanie. Keď sa jednej zo žien, ktoré ju obvinili, narodilo v roku 2017 dieťa, Bachová jej ho údajne doslova vytrhla z rúk so slovami, že sa oňho treba postarať. Chlapček však po chvíľke zomrel...

"Benjamin by mal dnes dva roky. Uchmatla mi ho z náruče.. viac som ho už nevidela," hovorí zdrvená žena, ktorá žiada spravodlivosť.

Diabol s tvárou anjela.
Diabol s tvárou anjela.
Zdroj: youtube/facebook/twitter

Na margo tohto nešťastia sú Američanke pripisované takmer všetky úmrtia detí v zdravotníckom zariadení. Ľudia žiadajú úplné zatvorenie centra a, samozrejme, adekvátne odškodnenie. Klinika si však svojho zamestnanca bráni.

"Pani Bachová sa ako zdravotná sestra nikdy neprezentovala. Je vyškolená v obore a za smrť detí nemôže. Pôsobí tu v drvivej väčšine prípadov iba ako asistentka, nie zdravotná sestra," povedala hovorkyňa detskej kliniky.

Úrady už podstúpili prvé kroky a centru zakázali do odvolania prijímať pacientov. Tá však zákaz spokojne ignoruje a v pôvodnom režime funguje aj naďalej.