Podľa agentúry AP palác taktiež uviedol, že princ Harry, ktorý sa vzdal plnenia svojich povinností členov kráľovskej rodiny a teraz žije v Kalifornii, sa zúčastní na pohrebe. Jeho manželke Meghan, ktorá je tehotná, lekár účasť neodporučil.

Manžel kráľovnej Alžbety II. zomrel v piatok ráno vo veku 99 rokov - dva mesiace pred svojimi 100. narodeninami - na Windsorskom hrade.

Princ Philip tento rok strávil mesiac v nemocnici, kde podstúpil zákrok z dôvodu problémov so srdcom. Po prepustení sa 16. marca vrátil na Windsorský hrad.

Philip, ktorý sa oženil v roku 1947 v tom čase s budúcou kráľovnou Alžbetou, bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách a súčasne najstarším mužským členom kráľovskej rodiny všetkých čias.

Na rozlúčke bude iba najbližšia rodina

Podľa informácií Daily Mail, poslednej rozlúčky sa zúčastní iba 30 ľudí, o ktorých sa predpokladá, že budú vojvodovými deťmi, vnukmi a ďalšou blízkou rodinou.

Buckinghamský palác včera (10.4.) oznámil, že Philipov slávnostný kráľovský pohreb sa uskutoční 17. apríla v kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor a bude sa tiež konať národná minúta ticha, ktorá sa začne o 15.00 h.

Rakva princa Philipa bude z hradu do kaplnky prevezená v špeciálne upravenom vozidle Land Rover. Za ním  bude kráčať princ z Walesu a starší kráľovskí členovia. Štátny smútok sa začal 9. apríla a potrvá až do dňa pohrebu.